Кадети пали у 90. минуту: Борац губио 2:0, изједначио са играчем мање, али бодови остали у Сарајеву

Одличан меч одиграли су кадети Жељезничара и Борца у Спортском центру ”Халиловићи”. Постигнуто је пет погодака, а на крају је тријумфовао домаћи тим, голом у посљедњим тренуцима.

За само четири минута, домаћин је стекао предност од два гола. Погађали су Ернад Бабалук у 23. и Един Џебо у 27. минуту, а плус домаћих могао је да буде и убједљивији, али је у 17. минуту Нихад Баримац био непрецизан из једанаестерца.

Ипак, у наставку је Борац успио да се врати. У току је био 63. минут када је Ђорђе Бурњаковић смањио на 2:1, да би саммо минут касније црвено-плави остали са десет играча на терену због искључења Симона Мишића.

Међутим, и уз играча мање на терену, наш тим је изједначио. Властиту мрежу је у 77. минуту затресао Фарис Куловац, али то, нажалост, није било довољно да се Борац у Бањалуку врати са једним бодом.

Играо се 90. минут када је досуђен нови пенал за домаће, у гол га није претворио Емир Дугић, али је имао срећу да му се одбије лоптa и да је поспреми у мрежу.

Са друге стране, пионири два клуба одиграли су меч без погодака.

У наредном колу, Борчеви омладинци ће дочекати Леотар.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 0:0

стадион: СЦ Халиловићи, гледалаца: 90, судија: Ернис Џемиџић (Горажде), жути картони: Лајић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Салијевић, Бајровић, Јахић, Омербашић (од 33. минута Башагић), Грбић, Перван (од 44. минута Амзаи), Келменди, Мишовић, Жмирић, Слањанкић, Ковач (од 58. минута Боснић). Тренер: Адмир Дервиши.

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Вишекруна, Кретић (од 54. минута Ћусо), Лајић, Сопренић, Ћулум (од 70. минута Томић), Благојевић, Ристовић (од 44. минута Богојевић), Мишић (од 44. минута Кецман), Лазић (од 50. минута Пејаковић). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 3:2

стријелци: 1:0 Бабалук (23.), 2:0 Џебо (27.), 2:1 Бурњаковић (63.), 2:2 Куловац (аутогол, 77.), 3:2 Дугић (90.), стадион: СЦ Халиловићи, гледалаца: 50, судија: Ермин Сивац (Зеница), жути картони: Дугић (Жељезничар), Терзић, Бурњаковић (Борац), црвени картон: Симон Мишић (Борац, 64. минут).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Шишић, Шемдин, Баримац, Хоџић, Куловац, Саџак, Џебо (од 66. минута Бабић), Бабалук (од 39. минута Голетић), Мерџановић, Дугић, Зеничанин. Тренер: Фадил Жерић.

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Деспот, Терзић, Бурњаковић, Ћорић, Шикањић (од 62. минута Стојичић), Ћетојевић (од 82. минута Врховац), Петровић, Пејић (од 60. минута Панић), Мишић. Тренер: Борис Распудић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)