Кадети нижу побједе: Уписана и девета заредом, у Бањалуци савладана Слобода у дербију!

Кадети Борца у овом тренутку дјелују сјајно!

Изабраници Предрага Мајкића угостили су, у дербију 13. кола Премијер лиге БиХ, тузланску Слободу, те се очекивала велика борба. ”Црвено-плави” су се, ипак, потрудили да тако не буде – у року од осам минута првог дијела постигли су два гола, на крају тријумфовали резултатом 3:1, те се, послије девете узастопне побједе, заслужено ”шепуре” на првом мјесту на табели са 32 бода!

За Борац су, наиме, у првом полувремену погађали Василије Јотић у 19. и Михајло Мариновић у 27. минуту. У којем смјеру тече меч, било је дефинитивно јасно у 55. минуту, када је трећи гол постигао Сергеј Дамјановић, док су гости 15 минута прије краја постигли почасни погодак преко Хамзе Реџића.

Рекли смо већ, Борчеви кадети везали су девет тријумфа, а на великом испиту биће наредног викенда, када ће у дербију 14. рунде гостовати Жељезничару, који је трећи са 29 бодова.

Пионири, са друге стране, у овом колу нису били успјешни као њихови старији другари.

Поражени су од Тузлака резултатом 0:1, а једини гол постигао је Махир Насић у 28. минуту.

Борчеви пионири су након непотпуне 13. рунде на седмом мјесту са 14 бодова.

БОРАЦ – СЛОБОДА 0:1

стријелац: 0:1 Насић (28.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Александар Раилић (Дервента), жути картони: Хрштић, Насић (Слобода).

БОРАЦ: Берендика, Шикањић, Ботић (од 56. минута Ступар), Татић, Деспот, Симић, Мићић (од 58. минута Соколић), Стрика (од 36. минута Мишић), Маркочевић, Стојичић, Ћорић (од 47. минута Шешлак (од 68. минута Максимовић)). Тренер: Милан Озрен.

СЛОБОДА: Смајић, Милошевић, Хрштић, Бурњаковић, Бошњаковић (од 67. минута Окић), Ковач (од 44. минута Хасиновић), Чоњић, Хасановић, Мујић (од 69. минута Дудић), Азабагић (од 68. минута Окановић), Насић (од 70. минута Шврака). Тренер: Алмир Хукић.

БОРАЦ – СЛОБОДА 3:1

стријелци: 1:0 Јотић (19.), 2:0 Мариновић (27.), 3:0 Дамјанић (55.), 3:1 Реџић (75.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Босанчић, Бркић (Борац), Пекарић, Аличић, Мујкић (Слобода).

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Мариновић (од 75. минута Рендић), Дрча, Шушић, Ћебић, Дамјанић (од 70. минута Сарић), Бркић (од 81. минута Јанковић), Јотић (од 76. минута Николић), Бабић (од 89. минута Плавшић), Моцоња. Тренер: Предраг Мајкић.

СЛОБОДА: Омерагић, Мујкић, Реџић, Пекарић (од 81. минута Суљић), Аличић, Хасановић, Махмуд, Шербечић, Вилакић (од 82. минута Хаџић), Табаковић, Бабовић (од 46. минута Бисеровић). Тренер: Аднан Јахић.