Кадети декласирали Посушје – од 2:0 до 6:0 за 27 минута!

Кадети Борца декласирали су Посушје резултатом 6:0 у трећем колу омладинске Премијер лиге БиХ.

За само три минута, црвено-плави су стекли предност од два гола, захваљујући погоцима Драгана Пејића (12.) и Вука Ћорића (15.). Све до 63. минута, на снази је био резултат 2:0 и није могло да се наслути да ће тим са Мокрог Доца доживјети дебакл. Ипак, од тог треннутка, па до краја утакмице, Борац је постигао четири гола (Стефан Марчетић 2, Јусуф Терзић и Вук Ћорић) и заслужено стигао до тријумфа.

До побједе су протеклог викенда дошли и пионири, који су истог ривала савладали резултатом 2:1, након преокрета.

Посушје је повело у 14. минуту голом Антонија Галића, да би само девет минута касније изједначио Јован Ћулум. Промјене резултата није било све до надокнаде другог полувремена, а онда кад се чинило да ће екипе подијелити бодове, мрежу Посушја погодио је Лука Томић.

У наредном, четвртом колу Борчеве селекције гостоваће Игману.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 2:1

стријелци: 0:1 А. Галић (14.), 1:1 Ћулум (23.), 2:1 Томић (70+1.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Дејан Смиљић (Бањалука), жути картони: Рајич, Ковач, Ореч (Посушје).

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Вишекруна, Балаћ (од 36. минута Благојевић), Кецман, Сопренић, Ћулум (од 68. минута Томић), Ћусо (од 48. минута Мишић), Ристовић (од 36. минута Радуловић), Благојевић, Лазић (од 36. минута Пејаковић). Тренер: Милан Озрен.

ПОСУШЈЕ: Ковач, Јукић, Бешлић, Рајич, Р. Галић, Бешлић (од 66. минута Михаљ), А. Галић, Ширић, Ореч, Башић (од 59. минута Резо), Маркота (од 49. минута Слишковић). Тренер: Дамир Рамљак.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 6:0

стријелци: 1:0 Пејић (12.), 2:0 Ћорић (15.), 3:0 Марчетић (63.) 4:0 Терзић (70.), 5:0 Ћорић (88.), 6:0 Марчетић (90.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Ћорић (Борац), Башић (Посушје).

БОРАЦ: Бојандић, Соколић, Деспот (од 81. минута Благојевић), Бурњаковић, Ћорић, Стрика (од 72. минута Шикањић), Марчетић, Петровић (од 81. минута Ковачевић), Пејић (од 76. минута Панић), Терзић, Мишић (од 59. минута Ђајић). Тренер: Борис Распудић.

ПОСУШЈЕ: А. Галић, Павковић, Јукић, Марић, Башић, Маркота (од 74. минута Д. Галић), Ненадић (од 63. минута Полић), Бешлић (од 46. минута Томић), Ј. Галић, Миличевић, Јукић (од 79. минута Ерцег). Тренер: Иван Ореч.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)