Кадети Борца декласирали Жељезничар – 5:1 у Бањалуци, четири гола за 30 минута!

Кадети Борца декласирали су Жељезничар на домаћем терену, у заосталој утакмици трећег премијерлигашког кола!

Екипа тренера Милана Озрена савладала је Сарајлије резултатом 5:1, а све је практично било завршено послије првих 45 минута, након којих је Борац имао предност резултатом 4:0. Редом су за Борац погађали Срђан Мишић (14.), Марко Ћетковић (26.), Коста Ђудуровић (35.) и Лазар Лајић (44.), док је послије 10 минута игре у наставку поентирао и Драган Пејић. Све што је гостујући тим до краја успио да уради јесте да ублажи пораз поготком Дине Шарана у 74. минуту.

Пионири су имали два гола предности (2:0) над ”Жељом”, али тај капитал на крају није био довољан за побједу. Двоструки стријелац за Борац био је Матеј Декет (7. и 17. минут), али су гости већ до паузе стигли до ”поравнања”. Погађали су Салиб Галан (26.) и Ријад Биједић (32.), док је потпуни преокрет Сарајлијама омогућио Галан својим другим голом у 44. минуту, за коначних 2:3.

Након другог пораза у посљедња три меча, Борчеви пионири су на петом мјесту са 21 бодом. Кадети су другопласирани са 25 бодова, једним мање од лидера Зрињског.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:3

стријелци: 1:0 Декет (7.), 2:0 Декет (17.), 2:1 Салан (26.), 2:2 Биједић (32.), 2:3 Салан (44.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Данко Бутулија (Бањалука), жути картони: Предојевић, Кецман (Борац), Сукановић, Биједић, Халиловић, Аљић (Жељезничар).

БОРАЦ: Бобар, Нежић (од 46. минута Бркић), Кецман, Предојевић, Станимировић (од 59. минута Терзић), Тешић (од 54. минута Топић), Вујиновић (од 36. минута Марјановић), Декет, Пејаковић, Савановић, Голић (од 36. минута Јовановић). Тренер: Асмир Авдукић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Репух, Варатановић (од 57. минута Хоџић), Мујкић (од 70+1. минута Пејаковић), Биједић (од 70+1. минута Жига), Софтић, Татлић, Корора, Годињак (од 57. минута Авдић), Сукановић (од 57. минута Пружан), Аљић, Салан (од 66. минута Халиловић). Тренер: Алаедин Варатановић.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 5:1

стријелци: 1:0 Мишић (14.), 2:0 Ћетковић (26.), 3:0 Ђудуровић (35.), 4:0 Лајић (44.), 5:0 Пејић (55.), 5:1 Шаран (74.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Пејић, Ђудуровић (Борац), Трапара, Халиловић, Јолдић (Жељезничар).

БОРАЦ: Јуркас, Мишић (од 88. минута Врсајковић), Лајић (од 88. минута Лазић), Ћетковић, Благојевић, Сопренић (од 88. минута Балаћ), Ћулум, Ћорић, Гостимировић (од 77. минута Павковић), Ђудуровић (од 77. минута Брешо), Пејић (од 88. минута Ћусо). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Трапара, Јолдић, Хамидовић, Мешић, Колић (од 57. минута Џафић), Фочо, Џафо (од 57. минута Гргић), Халиловић (од 57. минута Куљанин), Келменди (од 74. минута Касумовић), Ђорда (од 70. минута Шаран), Хаскић (од 46. минута Зуловић). Тренер: Сањин Мешић.