”Кад се не побиједи, добро је не изгубити!”

Фудбалери Борца имали су, у 85. минуту меча са Сарајевом, 2:1 и играча више.

Ипак, након искључења Анела Хебибовића, црвено-плави су се, свјесно или несвјесно, повукли, Сарајево је опсједало гол нашег тима и на крају, другим поготком Фанина, стигао бода, те продужио низ без пораза у бх. такмичењима на 24 утакмице (17 побједа и седам ремија).

Нисмо жељели да се повучемо. Имали смо код 2:1 три добре ситуације, брзоплето смо то одрадили. Трећи погодак би завршио утакмицу, али нисмо успјели да га постигнемо. Реално је да је ову екипу Сарајева тешко побиједити. Имали смо прилику, нисмо је искористили, али наравно, кад се не побиједи, добро је не изгубити – рекао је Јагодић након завршетка утакмице.

Пропуштена је велика прилика да се дође до прве домаће побједе над Сарајевом још од новембра 2011. године.

Два пута смо водили, имали смо 2:1 и играча више и тад смо морлаи да преломимо утакмицу. Олако смо испустили шансе као против Широког и онда стигне казна. Играчима немам шта да приговорим. Утакмица је била борбена, не толико спектакуларна. Жељели смо побједу и мислим да се Сарајево ”извукло” али не можемо да кажемо да су незаслужено стигли до бода – истакао је Јагодић.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:2

стријелци: 1:0 Зиљкић (19.), 1:1 Фанимо (60.), 2:1 Врањеш (64.), 2:2 Фанимо (85.), стадион: Градски, без гледалаца, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Дујаковић, Бртан, Круз, Мелег (Борац), Миличевић, Хебибовић, Хоџић (Сарајево), црвени картон: Анел Хебибовић (Сарајево, 72. минут).

БОРАЦ: Павловић, Кујунџић (од 82. минута Субић), Јовановић, Зиљкић, Дујаковић, Војновић, Бртан (од 69. минута Круз), Лукић (од 89. минута Кајкут), Врањеш (од 82. минута Мелег), Милојевић, Закарић (од 89. минута Георгиев). Тренер: Владо Јагодић.

САРАЈЕВО: Ковачевић, Пидро (од 79. минута Салчин), Хебибовић, Велкоски (од 74. минута Хоџић), Миличевић, Ђокановић, Ханџић, Дуповац, Сушић (од 88. минута Адукор), Татар, Фанимо (од 88. минута Јукић). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)