Кошарка

Јуниори убједљивом побједом над Слободом потврдили прво мјесто у групи

Јуниори ОКК Борац савладали су вечерас екипу Слободе 73 из Новог Града резултатом 98:72 у заосталој утакмици 1. кола Развојне лиге Подручног кошаркашког одбора Бањалука. Утакмица није имала резултатски значај с обзиром да су оба тима већ раније изборила наступ на финалном турниру, који ће бити одржан у Новом Граду, а на којем ће, поред ОКК Борац и Слободе 73, наступити још и Руки и Младост из Мркоњић Града.

ОКК Борац је такмичење у групи Б окончао са три побједе и једним поразом, те заузео прво мјесто, Слобода 73 је другопласирана са половичним учинком (2-2), док је Шампион Алф-ом, који је нанио једини пораз црвено-плавима, уз учинак од једне побједе и три пораза остао на трећем мјесту.

Већ у првој четвртини Таушанов тим је показао да ће у вечерашњем сусрету изостати резултатска неизвјесност: након само три минута игре, на семафору Борика је писало 15:0, док се до краја тог дијела игре ОКК Борац зауставио на чак 37 постигнутих поена (37:17). Максимална предност јуниора ОКК Борац, на нешто више од 2 минута до краја утакмице, износила је 36 поена (77:41).

Бриљирао је у црвено-плавом тиму Славиша Њежић са 27 поена, уз скоро па перфектан проценат шута за два поена (11/13). Други најбољи поентерски учинак имао је Никола Грујић са 13 поена, док је одличну партију пружио и Никола Топић са 12 поена, без промашаја (4/4 за два, 1/1 за три и 1/1 са линије за слободна бацања). У гостујућем саставу истакли су се Сергеј Бабић и Бојан Згоњанин са 18 поена.

ОКК БОРАЦ – СЛОБОДА 73 98:72 (37:17, 22:15, 23:24, 16:16)

дворана: Борик, гледалаца: 50, судије: Миа Дојчиновић и Давор Јовић.

ОКК БОРАЦ: Њежић 27, Милојевић 6, Ћурковић 4, Предић 9, Грујић 13, Келечевић 1, Гатарић 6, Лабус 9, Вукајловић 5, Регода 6, Топић 12. Тренер: Марко Таушан.

СЛОБОДА 73: Панић 6, Ракић 6, Кецман 11, Згоњанин 18, Рашић, Пачавра, Вукмир 4, Бабић 18, Данић 9.