Јуниори савладали Челик у посљедњем колу, слиједи двомеч четвртфинала Купа БиХ

Јуниори Борца јесењу полусезону у Премијер лиги закључили су побједом резултатом 3:1 над екипом зеничког Челика. Изабраници Зорана Драгишића први дио сезоне завршили су на 11. мјесту са 13 бодова (4 побједе, 1 неријешен резултат и 8 пораза), а до одласка на зимски одмор одиграће и двомеч четвртфинала Купа БиХ са екипом Босне Унион (мечеви су на програму 22. новембра у Сарајеву и 29. новембра у Бањалуци).

У 10. минуту Борац је стигао до вођства голом Дориана Курузовића, у 43. минуту је предност удвостручио Срђан Ескић, али су гости до одласка на одмор преко Аднана Калабића смањили заостатак. Својим другим на мечу, а укупно четвртим премијерлигашким голом Ескић је у 54. минуту поново одвео Борац на 2 корака одстојања од Зеничана и, испоставило се касније, поставио коначан резултат.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 3:1 (2:1)

стријелци: 1:0 Курузовић (10.), 2:0 Ескић (43.), 2:1 Калабић (45.), 3:1 Ескић (54.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Л. Граховац, Бамбураћ, Ненад (Борац), црвени картони: Лука Граховац (Борац, 78. минут).

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Јаворац, Л. Граховац, Јагодић (од 80. минута Бановић), Бургић, Курузовић (од 23. минута Ескић), Бамбураћ (од 83. минута М. Граховац), Жарић (од 65. минута Вуковић), Ненад, Мартић (од 56. минута Вукобратовић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЧЕЛИК: Јупић, Поповић, Беговић, Пуђа, Куловац, Дурмић, Скопљак (од 42. минута Ибраковић), Вардо (од 25. минута Калабић), Жуна (од 60. минута Талић), Шувалић (од 65. минута Чолаковић), Сивац. Тренер: Павле Скочибушић.