Јуниори поражени у Тузли, слиједе мечеви у Бањалуци са Жељезничаром и Сарајевом

Јуниори Борца поражени су данас на стадиону Тушањ од екипе Слободе резултатом 2:1 у утакмици 17. кола Премијер лиге БиХ.

Изабраници Зорана Драгишића оба гола су примили “у недоба”, односно на отварању првог и другог полувремена. Прво је, наиме, у другом минуту мрежу Амара Бајића затресао Елдин Омеровић, да би у првом минуту наставка други погодак за домаћи тим постигао један од најбољих стријелаца и играча лиге Саша Максимовић.

Заостатак црвено-плавих смањио је у 62. минуту Никола Турањанин, стријелац побједоносног гола у прошлом колу у мечу са Крупом и дао наду свом тиму да може да стигне до повољног резултата, али се исти, нажалост, до краја није мијењао.

Након 16 одиграних мечева јуниори Борца су десети на табели са 16 бодова, а у сриједу, 4. априла, са почетком у 16 часова на помоћном терену Градског стадиона, у заосталој утакмици 16. кола, дочекују сарајевски Жељезничар. У 18. рунди, 7. априла, у град на Врбасу стиже Сарајево, након чега се Драгишићев тим окреће првој утакмици полуфинала Купа БиХ, која је заказана за 11. април. Поред Борца, у борби за трофеј остали су Крупа, Широки Бријег и Зрињски.

СЛОБОДА – БОРАЦ 2:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Омеровић (2.), 2:0 Максимовић (46.), 2:1 Турањанин (62.), стадион: Тушањ, гледалаца: 100, судија: Елведин Топузовић (Тузла), жути картони: Хоџић, Касумовић, Хасанбеговић, Омић (Слобода), Жарић, Мартић (Борац).

СЛОБОДА: Глушац, Карић, Девеџић, Чичкушић (од 76. минута Хасанбеговић), Бегановић, Омић (од 84. минута Пијуновић), Максимовић (од 60. минута Капиџић), Курталић, Хоџић, Ковчић (од 67. минута Јовић), Омеровић (од 55. минута Касумовић). Тренер: Нермин Хасић.

БОРАЦ: Бајић, Дубравац (од 46. минута Јагодић), Граховац, Јаворац, Арсић (од 86. минута Вуковић), Бургић, Турањанин, Курузовић, Мартић (од 80. минута Бановић), Боснић (од 75. минута Поповић), Ненад (од 71. минута Жарић). Тренер: Зоран Драгишић.