Јуниори поражени од Широког Бријега у дербију: Губили, имали бод у џепу, па поклекли у 87. минуту

Јуниори Борца поражени су од Широког Бријега резултатом 1:2 у дербију претпосљедњег, 12. кола Премијер лиге БиХ.

Сва три поготка постигнута су у другом полувремену, а до вођства је, у 48. минуту, стигао гостујући тим голом Ивана Зубца.

Са бијеле тачке је у 61. минуту изједначио Василије Јотић, да би тријумф Широкобријежанима, голом у 87. минуту, омогућио Матео Беванда.

Борчеви јуниори су тренутно на другом мјесту уз 21 бод, два мање од лидера Зрињског, који има и меч мање.

У посљедњој рунди, сљедећег викенда, Борац ће гостовати Сарајеву.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:2

стријелци: 0:1 Зубац (48.), 1:1 Јотић (пенал, 61.), 1:2 Беванда (87.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 60, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Босанчић, Пушић (Борац), Планинић, Карачић, Медић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Дамјановић, Босанчић, Моцоња (од 76. минута Симуновић), Дрча, Балић, Јотић, Даничић (од 76. минута Пушић), Ерић, Драгољић (од 67. минута Благојевић), Радовић, Бабић. Тренер: Ранко Станаревић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Ладан, Карачић, Медић, Сесар, Зубац, Сушац, Јуричић, Прусина, Планинић, Блек (од 46. минута Беванда), Жуљевић. Тренер: Сантос Лаго Вагнер.

(борац-спорт, фото: Куп пријатељства 2021)