Јуниори поражени од Ашдода, али игра даје наду за пласман у друго коло Лиге шампиона!

Јуниори Борца поражени су од Ашдода резултатом 2:0 у првој утакмици првог кола Лиге шампиона, али су пружили партију која даје наду да у реваншу, 12. октобра на Градском стадиону, могу да изборе пласман у друго коло!

Изабраници Зорана Драгишића створили су неколико одличних прилика пред голом Израелаца, али нису, нажалост, имали среће да поентирају. Први је запријетио Сергеј Богданић, када је у 16. минуту након центаршута Милана Радовића са осам метара главом шутирао поред гола.

Пет минута прије одласка на одмор, у доброј шанси се нашао и Винко Жуљевић, али је послије слободног ударца са десне стране главом послао лопту преко пречке. Ипак, најбољу шансу за гол Борац није искористио у 55. минуту, када је већ поменути Радовић уздрмао пречку…

Са друге стране, Ашдод је искористио двије шансе које су му се указале и то након индивидуалних грешака Борчевих играча. Прво је у 25. минуту послије грешке Саве Шушића погодио Равид Хај Абергел, да би послије шест минута игре у другом полувремену са бијеле тачке прецизан био капитен Ноам Муче, послије претходног прекршаја чувара мреже Борца Ђорђа Војводића.

Посљедњих 11 минута Борац је одиграо са играчем више јер је због другог жутог картона искључен Омер Ифрах, који тако неће имати право наступа у дуелу у Бањалуци.

Бољи из овог двомеча ће у другом колу снаге одмјерити са укупним побједником два дуела мађарског МТК и летонске Јелгаве. Другој рунди тренутно су ближи Мађари, који су у првом дуелу у Будимпешти тријумфовали резултатом 3:0.

АШДОД – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Абергел (25.), 2:0 Муче (пенал, 81.), стадион: ”Јуд-Алеф”, гледалаца: 2000, судија: Олексиј Деревински (Украјина), жути картони: Јесилирмак, Свиса, Ифрах (Ашдод), Војводић (Борац), црвени картон: Омер Ифрах (Ашдод, 79. минут).

АШДОД: Арика, Белифанте, Сасон (од 90+1. минута Едри), Јесилирмак, Суиса, Ифрах, Свиса (од 76. минута Леви), Муче (од 82. минута Коен), Гетахун (од 90+2. минута Перез), Јусопове, Абергел (од 90+1. минута Охајон). Тренер: Елијаху Леви.

БОРАЦ: Војводић, Жуљевић, Шушић, Макарић, Ј. Николић (од 88. минута Рендић), Сарић (од 76. минута Самарџија), Моцоња, Дамјанић, Богданић (од 70. минута Стјепановић), Беук (од 88. минута Дивљак), Радовић. Тренер: Зоран Драгишић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Горан Арбутина)