Јубилеј ”Лешинара” + први меч на новом терену = велики тријумф Борца!

Историјски меч и 35. рођендан Лешинара увеличани су побједом – пред око 7.000 гледалаца, Борац је на новом терену Градског стадиона надиграо Слободу и тријумфовао резултатом 3:1!

У сјајном амбијенту, тим Винка Мариновића пружио је одличну партију и гостима из Тузле ”спаковао” три лопте у мрежу, иако је, руклу на срце, тријумф нашег тима могао да буде и убједљивији.

Није могао да се замисли бољи почетак, с обзиром на то да је Борац већ послије 25 секунди дошао до вођства. Нису Тарик Капетановић и Мухарем Чивић успјели да отклоне опасност испред свог гола, а тај поклон није одбио Енвер Кулашин, који је изашао сам испред Семира Буквића и успио да га матира.

Предност је удуплана, симболично, у 35. минуту. Све је вечерас некако било у знаку ”Лешинара” који су обиљежавали 35 година постојања, а Никола Андрић им је годишњицу честитао баш у том минуту.

Дуго је Борац градио акцију, а када је на крају Никола Нинковић центрирао са лијеве стране, десном беку црвено-плавих није преостало ништа друго него да се наклони на супротној стативи и постигне, као и Кулашин, први овосезонски гол у дресу Борца.

Трећи гол постигнут је десет минута прије краја меча. Након што је добио лопту са десне стране од стријелца другог поготка, Ален Јуриљ је на лијевој страни ”ломио” Харуна Бегановића, а онда у петерцу лопту ”набацио на главу” Момчила Мркаића, који је укњижио четврти гол у премијерлигашком такмичењу.

Ипак, да ”не буде све савршено”, побринуо се Никола Комазец голом за, показало се коначних, 3:1. Центрирао је Мелвин Осмић у шеснаестерац Борца, гдје је нападач Слободе надскочио Дарка Лазића и ударцем главом матирао Николу Ћетковића.

Захваљујући овој побједи, Борац, који је трећепласирани на премијерлигашкој табели са 27 бодова, смањио је заостатак за лидером Зрињским на пет бодова, с тим да Мостарци тек треба да одиграју свој меч ове рунде и то на ”Пецари” против другопласираног Широког Бријега, који има само бод више од црвено-плавих.

До краја јесење полусезоне Борац ће одиграти још три утакмице, све три на гостујућем терену, а редом ће ривали бити Жељезничар, Леотар и Зрињски.

БОРАЦ – СЛОБОДА 3:1

стријелци: 1:0 Кулашин (1.), 2:0 Андрић (35.), 3:0 Мркаић (80.), 3:1 Комазец (82.), стадион: Градски, гледалаца: 7500, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Кулашин, Пишчевић (Борац), Вошњак, Делић, Комазец (Слобода).

БОРАЦ: Ћетковић, Бегић (од 90. минута Попара), Нинковић (од 72. минута Закарић), Војновић, Субић, Лукић (од 72. минута Мркаић), Андрић, Лазић, Кулашин (од 84. минута Цвијановић), Татар (од 72. минута Јуриљ), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

СЛОБОДА: Буквић, Чивић, Максимовић (од 46. минута Хусејиновић), Јаровић (од 46. минута Комазец), Мехмедовић (од 81. минута Хасановић), Бегановић (од 72. минута Мешић), Ј. Осмић, Капетановић, Вошњак, М. Осмић, Делић (од 88. минута Мујарић). Тренер: Аднан Јахић.