Јово Лукић матирао Тузлаке – Борац на плус 9 у односу на Зрињски!

Захваљујући двоструком стријелцу Јови Лукићу, Борац је тријумфовао над Тузла ситијем (2:1) и учврстио се на првом мјесту премијерлигашке табеле, одмакавши првом пратиоцу Зрињском на девет бодова у борби за титулу!

”Племићи” су у првом колу наставка сезоне ремизирали са Жељезничаром на Грбавици (0:0), па је Борчева предност од седам бодова увећана за још два, понајвише захваљујући сјајној партији Јове Лукића.

Борчев нападач је поентирао у 24. и 53. минуту и трасирао пут ка побједи у овом дуелу, а учинак голгетера у црвено-плавом дресу могао је да буде и већи, с обзиром на то да током утакмице није искористио још двије стопостотне прилике у којима се нашао.

У 24. минуту Лукић је голмана гостију Елдина Лолића матирао ударцем главом. Слободан ударац са лијеве стране извео је Василије Терзић, а Лукић надвисио дефанзивце Тузлака и погодио за прву промјену резултата на семафору.

Био је то Лукићев седми овосезонски премијерлигашки гол, а салдо је поправио послије осам минута игре у наставку. Давид Вуковић је послао лопту са лијеве на десну страну за Зорана Квржића, а овај у средини пронашао Лукића за ”дуплање” предности.

У једном наврату, током првог полувремена, послије соло-продора Енвера Кулашина Лукић је шутирао преко гола, док је при 2:0 изашао сам испред Лолића, који је успио у посљедњем тренутку да му ”уђе у шут”.

Два пута се на овом мечу тресао оквир гола – по једном на обје стране. Прво је у 72. минуту поменути Терзић уздрмао пречку гостујућег гола, док је осам минута након тога Мирзад Механовић погодио стативу на супротној страни.

Исти играч је, иначе, три минута касније вратио неизвјесност у меч. Капитен Борца Срђан Граховац хтио је да врати једну лопту ка голману Марку Милошевићу, али је то прозрео Механовић, ”пресјекао” пас и погодио за 2:1.

Подигао је тај гол Тузлаке који су црвено-плаве натјерали да се бране до краја меча, али до посљедњег оглашавања арбитра Александра Његомировића, мреже су остале нетакнуте.

У наредном колу, Борац ће гостовати Вележу.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ 2:1

стријелци: 1:0 Лукић (24.), 2:0 Лукић (53.), 2:1 Механовић (83.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Нишић (Борац), Делимеђац (Тузла сити).

БОРАЦ: Милошевић, Ћелић, Граховац, Ерера Кардона, Вуковић (од 76. минута Јуриљ), Лукић (од 83. минута Макарић), Квржић, Кулашин (од 71. минута Хреља), Терзић (од 76. минута Врањеш), Шушић, Нишић (од 83. минута Фићовић). Тренер: Винко Мариновић.

ТУЗЛА СИТИ: Лолић, Никић, Бихорац, Делимеђац, Нукић (од 80, минута Гарчевић), Хаџић (од 46. минута Осмић), Механовић, Пантелић, Ћосић, Машовић (од 80. минута Јашарагић), Сушић (од 80. минута Ордагић). Тренер: Славко Петровић.