Један од овосезонских циљева неће бити испуњен: Рукометаши елиминисани из Купа БиХ

Рукометаши Борца елиминисани су из Купа БиХ пошто су и у реванш утакмици поражени од Извиђача.

У првом мечу, играном у Љубушком, било је 34:31 за ”скауте” – овог поподнева, Љубушаци су у Борику тријумфовали резултатом 30:34.

Борчеви играчи пружили су прилично слабу партију, дозволивши ривалу да већим током утакмице буде тај који ће контролисати дешавања на терену и резултат.

Првих 13 минута играло се ”гол за гол”, а онда су Љубушаци појачали темпо и у 20. минуту дошли до плус 5 (11:16), док су на паузу отишли уз предност од шест голова, постигавши чак 22 за једно полувријеме (16:22).

Бљеснуо је Борац на старту другог полувремена, смањио на 20:22 у 39. минуту, али су играчи Тонија Чолине успјели даље да одбију тај напад и заслужено изборе наступ на финалном турниру.