Јакуповић и Вујаклија срушили Челик, Борчево прво славље у Зеници након 2010. године!

Бањалучки Борац коначно је тријумфовао у Зеници, уписана је прва побједа на ”Билином пољу” још од августа 2010. године! Изабраници Бранислава Крунића су до 84. минута били у резултатском заостатку, а онда су ствар у своје руке преузели Демир Јакуповић и Срђан Вујаклија, ”џокери” које је стратег ”црвено-плавих” увео у игру током другог дијела, и у финишу меча два пута матирали Бојана Павловића, те одвели Борац на треће мјесто на табели, уз 32 бода, односно три бода мање од Жељезничара и Сарајева.

Зенички ”црвено-црни” су до вођства стигли у 44. минуту из прве праве шансе коју су створили. Прошао је Фенан Салчиновић по десној страни, центрирао према Аидину Махмутовићу који је само кратко оставио лопту до Анела Дедића, који је силовитим ударцем ”поцијепао” мрежу иза леђа Младена Лучића.

До примљеног гола Борац је био далеко бољи ривал, пропустивши три шансе за постизање поготка, а најближи да то учинио био је Иван Црнов у 11. минуту, али му је ударац одбранио Бојан Павловић.

Могао је наш тим експресно да се врати у меч одмах по примљеном голу, али је Стојан Врањеш послао лопту тик поред десне стативе зеничког кола, али је исто тако могао да буде у нок-дауну на отварању другог дијела, када је Владимир Граховац био у одличној прилици, али га је Лучић спријечио да на семафору Билиног поља испише резултат 0:2.

У 52. минуту Крунић је на терен послао Срђана Вујаклију умјесто Александра Радуловића, а тринаест минута касније игру је напустио Иван Црнов, а на терен ушао Демир Јакуповић. Испоставило се: били су то кључни потези Борчевог шефа струке…

Обојица су били стријелци до краја сусрета, смјестивши Борац на треће мјесто премијерлигашке табеле! Обојица су поентирали након корнера: Јакуповић је погодио у 84. минуту, а Вујаклија у трећем минуту судијске надокнаде на асистенцију Марка Јовановића.

Борац ће полусезону закључити у недјељу, 8. децембра, када ће са почетком у 15 часова угостити екипу тузланске Слободе.

На том мечу, Крунић неће моћи да рачуна на услуге Немање Јаничића, који мора да одради једну утакмицу суспензије због три жута картона.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 1:2 (0:1)

стријелци: 1:0 Дедић (44.), 1:1 Јакуповић (84.) 1:2 Вујаклија (90+3.), стадион: ”Билино поље”, гледалаца: 1500, судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево), жути картони: Јамак, Павловић, Врховац (Челик), Јаничић (Борац).

ЧЕЛИК: Павловић, Брекало, Ћубара, Врховац, Дедић, Салчиновић, Граховац, Пецељ (од 82. минута Ресић), Перишић (од 29. минута Жуна), Јамак, Махмутовић (од 64. минута Окић). Тренер: Славиша Божичић.

БОРАЦ: Лучић, Радуловић (од 52. минута Вујаклија), Јовановић, Црнов (од 65. минута Јакуповић), Даниловић (од 90+6. минута Волков), Ћосић, Милутиновић, Дујаковић, Врањеш, Јаничић, Зиљкић. Тренер: Бранислав Крунић.