Јагодић: Заслужена побједа, гарантујем! Била је ово рововска битка…

Фудбалери Борца савладали су у недјељу екипу Зрињског резултатом 1:0 у дербију четвртог кола m:tel Премијер лиге БиХ и на тај начин уписали трећу побједу у овој сезони.

Према ријечима тренера Јагодића, сасвим заслужену.

Заслужили смо побједу, ја вам гарантујем. Играчи заслужују све похвале – они који су почели утакмицу, они који су ушли током меча, али и они који нису наступили. Имали смо мало времена да се ”освјежимо” након утакмице на Грбавици, али смо успјели да остваримо циљ и освојимо три бода против Зрињског, за који сам, искрено, изненађен што је постигао само један гол у прва четири кола јер има сјајне појединце – рекао је Јагодић у одјави меча.

Стратег Мостараца Младен Жижовић био је, на конференцији за новинаре након меча, мишљења да је Борац ”деструктивном игром дошао до побједе”. Јагодић не гаји такав став.

Мислим да смо до побједе дошли офанзивом јер смо у меч ушли онако како Борац треба да уђе на домаћем терену. Имали смо, осим раног гола, још двије-три прилике за гол, које су могле да буду крунисане завршетком утакмице већ у првом дијелу. Онда бих могао да прихватим да смо бранили резултат. Другачије не јер је ово била рововска битка, а са Зрињским се једино тако може играти.

У прошлом колу, у дуелу са Жељезничаром, Јаничић је свих 90 минута играо у тандему са Марком Јовановићем, док га у мечу са ”племићима” није било ни у записнику.

Након Жељезничара, пожалио се на један ударац у висини кољена. То му се касније искомпликовало па није могао ни да тренира. На крају, десила се ситуација да смо, пред полазак у карантин, од њега добили поруку да би најрадије остао кући, обзиром да није у стању да поднесе напор ове утакмице. Немања добро зна какав статус овдје има, а осим њега, није наступио ни Бртан, који је половично спреман, али за овакве утакмице нема половичности.

На крају, тренер нашег тима говорио је и о стријелцу јединог гола на мечу, капитену Стојану Врањешу.

Извукао је дерби до 86. минута. Можда сам могао да га из игре изведем и десет минута раније, али је привлачио пажњу одређених играча Зрињског који могу да нам направе проблем ако њега нема на терену. Капитен се заиста понаша капитенски и заслужује све похвале, као и остатак екипе – закључио је Јагодић, чији тим ће у суботу са почетком у 18:55 часова гостовати Широком Бријегу.