Иако нису поражени у првом мечу полуфинала Купа РС у дуелу са Сутјеском (0:0), шеф стручног штаба бањалучког премијерлигаша Владо Јагодић био је разочаран игром свог тима.
– Појединци ће зажалити због оваквог односа према Борчевом дресу. Оваквих прилика више неће бити и начекаће се за нову шансу, ако је уопште и добију.
Без обзира на састав и чињеницу да су дуел са Фочацима започела само два стартера у односу на посљедњи првенствени дуел са Звијездом (Старчевић и Декет), уз дужно поштовање према ривалу, морали смо без већих проблема добити Сутјеску. Управо у чињеници да Борац на располагању има 25 играча, требало би да буде наша предност, али неки очигледно мисле да то није тако. Изненадиће се многи када виде списак путника за Сарајево – није крио љутњу због игре са Сутјеском кормилар Бањалучана.
Без обзира на све то, он истиче да Борац и даље у рукама држи кључ проласка у финале.
– Ово је тек прво полувријеме. Сутјеска нас мора побиједити да би прошла у финале, а вјерујте ми, то неће бити лако. Наш циљ је освајање Купа Српске и без обзира на лоше издање, ми смо и даље у игри – додао је Јагодић, окрећући се већ сљедећем првенственом окршају са Сарајевом на Кошеву.
– Фудбалерима не треба већи мотив од чињенице да ће играти пред широким јавним аудиторијумом (директан пренос на БХТ1), али и с једном од најквалитетнијих екипа у лиги. Припремали смо се за ову утакмицу и мислим да нисмо без шанси. Наравно, ту подразумијевам сасвим другачији приступ него што је то било са Сутјеском – поручио је Јагодић.
(Фокус, Глас Српске)



















