Извиђач коначно пао – Борац од новембра 2021. чекао на побједу! Црвено-плави изборили завршни турнир Купа БиХ

Послије седам узастопних пораза у међусобним дуелима, рукометаши Борца нашли су лијек за Извиђач!

Црвено-плави су у реванш утакмици четвртфинала Купа БиХ, играној у дворани Центар, тријумфовали над ”скаутима” резултатом 30:26, што им је уз минималан пораз из првог дуела у Љубушком (29:28) било довољно да се послије једне године одсуства врате на завршни турнир.

Била је ово, иначе, прва побједа Борца у дуелима са Извиђачем још од 13. новембра 2021. године, када је у Борику, у првенственом мечу, било 23:21!

Веома лоше је Борац ушао у меч, постигавши само један гол у првих десет минута. Са друге стране тим Тонија Чолине је пет пута у том периоду погодио мету, па је Ирфан Смајлагић био приморан да затражи тајм-аут.

За три минута, играчи у црвено-плавим дресовима постигли су исто толико погодака, за 4:5 на семафору, да би послије резултатског минуса остатком полувремена, у посљедњим тренуцима млади чувар мреже Давид Момић прво одбранио седмерац при резултату 10:11, а потом Андреј Климаветс поготком одвео Борац до егала пред других 30 минута.

Идеално је отворено друго полувријеме – Борац је голом Недима Хаџића први пут стигао до вођства (12:11), а онда је Никола Маливојевић у наредном нападу донио жељених плус два.

Серијом 4:1, Љубушаци су у 36. минуту имали минималну предност (14:15), што је Смајлагића поново натјерало да реагује. Шок-терапија у виду минута одмора поново је, као и у првом дијелу, уродила плодом. До 39. минута Борац је дошао до плус три (18:15), а тај капитал је чувао до 47. минута, када је први пут, поготком Никше Петровића, гостима одмакао четири корака (23:19).

Чолинин тим запријетио је у 54. минуту, када је на семафору писали 26:24, а кључни тренуци десили су се у 59. минуту, када је Небојша Граховац прво одбранио један контранапад Извиђача при резултату 29:26, да би одмах потом у наредном нападу Хаџић својим 11. голом запечатио судбину Херцеговаца.

Осим Борца, пласман на финални турнир, који се игра крајем маја, још су изборили Грачаница, Леотар и Коњух.