Футсал

Изненађење у Борику – ”фењераш” савладао црвено-плаве

Тринаесто коло Премијер лиге БиХ у футсалу понудило је велико изненађење – Борац је у Борику поражен у дуелу са Бротњом, посљедњепласираним тимом првенства!

Екипа из Читлука савладала је резултатом 2:5 црвено-плаве, који су након овог пораза знатно закомпликовали своју ситуацију на табели, прије свега у борби за опстанак.

На први гол на овом дуелу чекало се до 18. минута, када је за 1:0 погодио Драган Верић, али му се одмах у наредном минуту реванширао Петар Милићевић.

Поготком Луке Пехара у првом минуту наставка, херцеговачки тим је стигао до преокрета, Игор Мирковић је седам минута касније ”поравнао” резултат, да би у посљедњих 10 минута Бротњо три пута успио да матира голмана црвено-плавих Немању Милаковића и упише тек другу побједу у сезони!?

Два гола је постигао Јосип Шарац (31. и 34. минут), док је коначних 2:5, у посљедњем минуту, поставио Силвио Дујмовић.

БОРАЦ – БРОТЊО 2:5

стријелци: 1:0 Верић (18.), 1:1 Милићевић (19.), 1:2 Л. Пехар (21.), 2:2 Мирковић (28.), 2:3 Шарац (31.), 2:4 Шарац (34.), 2:5 Дујмовић (40.), дворана: Борик, гледалаца: 60, први судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), други судија: Санел Херцеглија (Сарајево), трећи судија: Алем Бајровић (Сарајево), жути картони: Савић (Борац).

БОРАЦ: Милаковић, Зец, Миздрак, Савић, Јанковић. Још су играли: Верић, Кокановић, Каурин, Ал. Муњиза, Мирковић. Тренер: Борис Станковић.

БРОТЊО: Вучић, Ћорић, Л. Пехар, Милићевић, Дујмовић. Још су играли: Шарац, Ј. Пехар, Прусина. Тренер: Кристијан Вучић.