Изборен пласман у четвртфинале Купа РС: Борац рутински тријумфовао у Модричи

Фудбалери Борца су на стадиону “Др Милан Јелић” савладали Алфа Модричу резултатом 0:3 и на тај начин изборили наступ у четвртфиналу Купа Републике Српске, гдје ће се састати са Омладинцем из Поточара.

Двоструки стријелац за наш тим био је нападач Јово Лукић, који је поникао у табору Модриче, а који је у игру ушао у 62. минуту, умјесто стријелца водећег гола Анте Живковића.

Опаснија је на старту била Алфа Модрича, која је запријетила Бањалучанима преко Петра Шошкића и Немање Цвијановића, али је мрежа иза леђа Николе Лакића остала нетакнута.

Ти атаци домаћих били су довољан сигнал комбинованом тиму Борца да се уозбиљи, па је у 20. минуту Страхиња Бошњак прво ударцем из даљине погодио стативу, да би седам минута касније црвено-плави стекли предност.

Дино Ћорић је центрирао са десне стране, а сам се у петерцу домаћих нашао Анте Живковић, те постигао други гол у сезони, након што је претходно поентирао у Олову против Ступчанице, у окршају шеснаестине финала Купа Босне и Херцеговине.

Јови Лукићу потребно само осам минута да му се придружи на листи стријелаца, а потом један минут и да “докрајчи” тим чији је дрес носио у раним данима каријере.

Оба гола, у 70. и 71. минуту, постигао је главом, те потврдио да је у успону форме након повреде рамена због које је пропустио цијели прољећни дио прошле сезоне, али и почетак нове.

Тријумф Бањалучана могао је да буде и увјерљивији, али су црвено-плави чак три пута погађали оквир гола.

Једном је стативу, рекли смо, погодио Страхиња Бошњак, други пут Дејан Мелег након слободног ударца са 35 метара, док је пречку уздрмао Александар Војновић.

Након репрезентативне паузе, Борац се окреће завршетку јесење полусезоне у m:tel Премијер лиги БиХ, гдје га до одласка на одмор чекају још три утакмице (Рудар Приједор, Радник и Слобода).

АЛФА МОДРИЧА – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Живковић (27.), 0:2 Лукић (70.), 0:3 Лукић (71.), стадион: “Др Милан Јелић”, гледалаца: 100, судија: Данијел Перић (Бијељина), жути картони: Никић, Ђаковић (Алфа Модрича), Дрча, Ерић (Борац).

АЛФА МОДРИЧА: Мих. Радуловић, Никић, Прљета (од 62. минута Хасичић), Куртеши, Пљеваљчић (од 46. минута Мил. Радуловић), Божић (од 75. минута Ђаковић), Трифковић, Гускић, Стојановић, Цвијановић (од 62. минута Симић), Шошкић (од 70. минута Јанковић). Тренер: Драго Свитлица.

БОРАЦ: Лакић, Дрча, Бошњак, Ћорић (од 77. минута Јотић), Гајић (од 46. минута Чавић), Молс (од 56. минута Ерић), Војновић, Н. Дујаковић, Мелег (од 46. минута Мораитис), Живковић (од 62. минута Лукић), Вушуровић. Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Алфа Модрича)