Изборен наступ у осмини финала: Борац на старту другог полувремена сломио отпор Карановца

Фудбалери Борца изборили су наступ у осмини финала Купа Републике Српске савладавши данас на стадиону Шљункара екипу Карановца, лидера Друге лиге Запад, резултатом 0:3.

Сва три гола црвено-плави су постигли у другом полувремену: домаће је “начео” Никола Мојовић у 49. минуту, само четири минута касније предност је удвостручио Бојан Батар, а коначан резултат је у 64. минуту поставио Милан Шикањић.

Лако је могло да се деси да изабраници Дарка Војводића и у првих 45 минута затресу мрежу иза леђа голмана Карановца Стефана Пуповца, али се лопти два пута на путу ка мрежи испријечила пречка. Прво је исту у 37. минуту погодио Демир Јакуповић искоса са лијеве стране након што је побјегао одбрамбеном играчу домаће екипе Марку Бојанићу, да би у смирај првог дијела оквир гола, послије гужве у казненом простору, уздрмао и Никола Мазић након што пред својим голом Лука Бановић и Синиша Милошевић нису успјели да интервенишу и избаце лопту у поље.

Управо је Милошевић, најбољи стријелац друголигашког запада, могао да обрадује домаће присталице на старту другог полувремена и доведе Карановац у вођство. Играо се 48. минут када је Обрад Томичић прошао по десној страни, упутио приземан центаршут, лопту је захватио Сандро Дедић чији шут чувар мреже Борца Марко Саватовић зауставља, али се лопта одбила до Милошевића, који се нашао “очи у очи” са Саватовићем, који је и овог пута из дуела са ривалом изашао као побједник.

Врло брзо услиједила је казна. Како рекосмо, прво је Мојовић шутем искоса са лијеве стране послао лопту у доњи лијеви угао гола Карановца, потом извео слободан ударац послије којег се на правом мјесту нашао Бојан Батар, док је судбину тима са Шљункаре запечатио Милан Шикањић послије асистенције Милоша Чудића.

Борац се, након ове куп-утакмице, поново окреће обавезама у Првој лиги Републике Српске, а први наредни противник, у суботу са почетком у 19 часова, биће Славија из Источног Сарајева. У том мечу Дарко Војводић неће моћи да рачуна на услуге штопера Николе Мазића, којем је у 89. минуту показан црвени картон након приговора судији послије, руку на срце, дискутабилног прекршаја на средини терена.

КАРАНОВАЦ – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Мојовић (49.), 0:2 Батар (53.), 0:3 Шикањић (64.), стадион: Шљункара, гледалаца: 200, судија: Дарко Вукојевић (Добој), жути картони: Лукајић, Бабић (Карановац), Мојовић, Си. Дујаковић, Даниловић, Мазић (Борац), црвени картони: тренер Карановца Ранко Станаревић (19. минут), Никола Мазић (Борац, 89. минут).

КАРАНОВАЦ: Пуповац, Лукајић, Бабић (од 53. минута Вуковић), Бојанић, Ђукарић, Милошевић, Томичић (од 67. минута Радановић), Дедић, Милосављевић (од 78. минута Дубравац), Грујић, Бановић. Тренер: Ранко Станаревић.

БОРАЦ: Саватовић, Јакуповић (од 69. минута Арсић), Шикањић (од 74. минута Триван), Си. Дујаковић (од 64. минута Рељић), Мојовић, Ст. Дујаковић, Даниловић, Буразор, Мазић, Батар, Чудић. Тренер: Дарко Војводић.