Искра рутински савладана у Бугојну

Иако крајњи резултат то можда и не доказује, рукометаши Борца лако су у Бугојну изашли на крај са екипом Искре у оквиру трећег кола Премијер лиге БиХ.

Бугојанци су парирали ”црвено-плавима” током првих 15 минута, послије чега је Микићев тим успоставио потпуну контролу над игром и резултатом и до одласка на одмор стигао до предности од шест голова (8:14).

Послије нешто више од десет минута игре у наставку, Борчева предност је износила осам голова (14:22), а све што је домаћин до краја успио да уради јесте да искористи блаже опуштање нашег тима и заостатак смањи на ”само” четири гола.

Чак 18 од укупно 26 голова Искре постигла су два играча, Бењамин Чичкушић (10) и Лазар Јанковић (8), док су се у Борцу истакли Марко Лукић са 6 и Лука Перић са 5 голова.

Премијер лига БиХ наставља се већ предстојећег викенда, а Бањалучани ће угостити височку Босну.

ИСКРА – БОРАЦ 26:30

дворана: у Бугојну, без присуства гледалаца, судије: Амар Коњичанин и Дино Коњичанин (Високо), седмерци: Искра 4 (4), Борац 1 (1), искључења: Искра 8 минута, Борац 10 минута.

ИСКРА: Агић, Беширевић, Велић, Бостан 1, Зукић 1, Звекић 3, Лаковић, Рујанац, Чичкушић 10, Шупић, Вокши 2, Јеленић 1, Малкић, Кахрић, Јанковић 8. Тренер: Емир Караџа.

БОРАЦ: Бера, Перић 5, Јеремић 1, Тодоровић, Милићевић 5, Њежић 3, Лукић 6, Кнежевић 4, Суботић, Вучићевић 1, Пуљизовић, Ћелић, Драганић 1, Миловац 1, Дакић 1, Тркуља 2. Тренер: Мирко Микић.