Игман вођством у Бањалуци ”разљутио” Борац – 4:1 за црвено-плаве у Платоновој!

Фудбалери Борца успјешно су архивирали прву домаћу првенствену препреку!

Црвено-плави су на Градском стадиону угостили Игман, који је Бањалуку напустио поражен резултатом 4:1, а ”кривци” за такав расплет били су двоструки стријелац Милан Макарић, Хозе Рикардо Кортес и Давид Чавић!

Тим Винка Мариновића дјеловао је много боље него што је то био случај у прошлом колу, против Жељезничара на ”Грбавици”. Стварали су црвено-плави шансе, били много бољи ривал од Коњичана и на крају заслужено тријумфовали разликом од три гола, али су се ипак у 24. минуту суочили са резултатским минусом.

Са лијеве стране је центрирао Марко Чубрило, а Мирсад Рамић је избацио лопту ван казненог простора и упослио Армина Бешагића који прецизним ударцем са 25 метара матира Милана Мијатовића.

Борац се, ипак, врло брзо консолидао и стигао до ”поравнања” већ у наредном нападу.

Хозе Рикардо Кортес је проиграо Стефана Фићовића, овај хтио да упосли Милана Макарића у средини, а у томе му је у великој мјери помогао голман Игмана Алдин Ћеман, који је нешто слабијом интервенцијом спустио лопту до србијанског нападача којем није било тешко да постигне свој први гол у Премијер лиги БиХ.

У финишу првог дијела играла се ”викторија” пред голом Игмана, Борац је опсједао противничку мрежу, а то му се исплатило у другом минуту надокнаде првог дијела.

Себастијан Ерера Кардона је центрирао са лијеве стране, одбрана Игмана кратко отклонила опасност, а лопта је стигла до Зорана Квржића, чији силовит ударац Макарић скреће према мрежи и погађа за преокрет.

Вечерашњем учинку Макарић је у 69. минуту додао и асистенцију, проигравши Хозеа Рикарда Кортеса, док је коначан ударац Игману задао Давид Чавић, седам минута касније.

Идеалну лопту је послао Ерера Кардона, а она је на супротној страни стигла до Чавића који ју је сјајним ударцем са 17-18 метара ”закуцао” под пречку гостујућег гола.

У наредном колу, Борац ће гостовати екипи Слоге Меридиан.

БОРАЦ – ИГМАН 4:1

стријелци: 0:1 Бешагић (24.), 1:1 Макарић (25.), 2:1 Макарић (45+2.), 3:1 Кортес (69.), 4:1 Чавић (76.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Рамић, Бутуровић, Дрљевић (Игман).

БОРАЦ: Мијатовић, Ћелић, Фићовић (од 86. минута Пишек), Макарић (од 70. минута Врањеш), Барски, Кортес, Ерера Кардона, Квржић, Чавић (од 79. минута Михајловић), Терзић (од 70. минута Благаић), Шушић. Тренер: Винко Мариновић.

ИГМАН: Ћеман, Бешагић (од 73. минута Бодул), Дрљевић, Хебибовић (од 63. минута Јанкетић), Оремуш, Чубрило, Ђорић, Дуповац, Денковић (од 73. минута Бојо), Бутуровић (од 46. минута Мешић), Рамић (од 73. минута Ахметовић). Тренер: Џенис Ћосић.