Република Српска ће поново имати представника у евро-куповима, Великан из Платонове и четврту годину у низу играће на међународној сцени! Борчеви фудбалери су данас у посљедњем колу савладали ГОШК у Габели резултатом 0:2, што им је, уз пораз Олимпика на „Отоци“ од Челика (0:2), донијело треће мјесто и наступ у квалификацијама за Лигу Европе.
25 минута прије краја меча у Сарајеву Челик је водио 0:1 голом Дедића, док је у тим тренуцима у Габели било 0:0. Да су се мечеви завршили тим резултатима, у Европу би ишао Челик, али нешто су се питали и наши играчи: Борац је прво у 66. минуту повео преко Граховца, да би коначан резултат шест минута прије краја поставио Адмир Рашчић. Зеничани су до краја сусрета на „Отоци“ постигли и други гол, међутим, баш у тим тренуцима Граховац је донио радост Борчевим навијачима, који ће тако и четврту годину заредом гледати свој клуб на евро-сцени!
Овоме додајмо и да ће се жријеб за прво и друго коло квалификација за Лигу Европе одржати 24. јуна у швајцарском Ниону.



















