И Босна лако савладана: Борац у Сарајеву направио одличну увертиру за Европу

Рукометаши Борца наставили су побједнички низ у Премијер лиги БиХ и након гостовања сарајевској Босни, у заосталој утакмици четвртог кола (играчи Босне били у изолацији због корона вируса, оп.а.).

У некада великом дербију бх. рукомета, црвено-плави су свих 60 минута били бољи ривал од Сарајлија  и тријумфовали резулатом 22:30, те направили одличну увертиру пред први европски окршај са представником ”Косова” Бесом Фамгас (недјеља, дворана Борик, 18:00 часова).

Најистакнутији у Борчевом табору био је Лука Кнежевић са седам голова, док су Лука Перић, Марко Лукић и Владо Драганић постигли по пет.

У домаћој екипи, први стријелац био је Мухамед Торомановић са четири гола.

БОСНА – БОРАЦ 22:30

дворана: ”Рамиз Салчин”, гледалаца: 100, судије: Дражен Бегић и Андрија Кнезовић, седмерци: Босна 4 (2), Борац 4 (1), искључења: Босна 6 минута, Борац 8 минута.

БОСНА: Мутапчић, Беширевић, Домазет, Мехинагић 3, Вражалић 1, Хармандић 3, Раонић, Мимић 2, Торомановић 4, Малагић, Коркарић 1, Херић 1, Зулфић 2, Тахировић 1, Омановић 1, Мрда 3. Тренер: Зухдија Коркарић.

БОРАЦ: Бркић, Перић 5, Каламанда, Петровић, Миљковић, Њежић 2, Лукић 5, Кнежевић 7, Тепић, Маливојевић 3, Ћелић, Грачић, Драганић 5, Миловац, Суботић, Милићевић 3. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)