Храбри Борац пао у посљедњем нападу: Сјајна партија црвено-плавих у Бечу – а сада реванш у Бањалуци!

Фудбалери Борца били су на корак од ремија са Аустријом у Бечу, у првој утакмици другог кола квалификација за Конференцијску лигу. Ипак, није се дало…

Против Рио Авеа прије три године пресудили су погоци у надокнади, годину дана касније против Клужа погодак у смирај другог продужетка, а сада, против Бечлија, гол у посљедњем нападу… До краја меча на Ђенерали Арени остало је још око 20-ак секунди, а онда се пред голом Борца указао Харис Табаковић и након центаршута са лијеве стране поспремио лопту у мрежу (1:0), за минималну предност Аустријанаца пред, вјерујемо, ”паклен” реванш у Бањалуци.

Аустрија је контролисала посјед лопте, диктирала темпо, погодила и оквир гола, а између статива је сигуран био Никола Ћетковић. Борац није искористио двије колосалне шансе, преко Хозеа Рикарда Кортеса у првом и Енвера Кулашина у другом полувремену, а када су већ сви на стадиону почели да закључују да је подјела плијена најреалнији исход, црвено-плава одбрана је поклекла.

Ипак, времена за тугу нема превише, екипа већ почиње да се спрема за реванш, пуна оптимизма. Иако су многи душебрижници предвиђали да ће Борац у аустријској престоници ”страдати од петарде”, црвено-плави су се храбро испрсили пред ривалом и показали да су и те како дорасли оваквим ривалима.

АУСТРИЈА – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Табаковић (90+4.), стадион: ”Ђенерали Арена”, гледалаца: 9717, судија: Џои Кој (Холандија), жути картони: Холанд, Ранфтл, Хусковић (Аустрија), Кортес, Предраговић (Борац).

АУСТРИЈА: Фрихтл, Мајзл, Мартинс, Галвао, Ранфтл, Поцман (од 76. минута Полстер), Јукић (од 75. минута Браунедер), Холанд, Фиц (од 85. минута Хусковић), Фишер (од 65. минута Грубер), Табаковић. Тренер: Михаел Вимер.

БОРАЦ: Ћетковић, Ерера, Шушић, Ћелић, Квржић, Предраговић, Барски, Михајловић (од 77. минута Кулашин), Благаић (од 63. минута Терзић), Кортес (од 86. минута Субић), Лукић (од 63. минута Макарић). Тренер: Винко Мариновић.