Како смо синоћ већ писали, Великан из Платонове у наредну такмичарску сезону ући ће слабији за везисту Срђана Граховца, који је договорио трогодишњу сарадњу са бечким Рапидом. Прволигаш из главног града Аустрије сезону у тамошњем шампионату завршио је на другом мјесту, иза Салцбурга, и тако стекао право да учествује у Лиги Европе.
Сада већ бивши носилац игре Борца у интервјуу за портал борац-спорт не крије задовољство због чињенице да ће носити дрес како аустријског, тако и европског великана.
– Мој нови клуб у прошлом шампионату заузео је друго мјесто, играћемо у плеј-офу Лиге Европе, а уз то смо и носиоци у жријебу, тако да имамо велике шансе за групну фазу. Драго ми је због преласка у Рапид и не сумњам да ћу да оправдам указано повјерење. Срећан сам и што сам на овакав начин отишао из клуба, уз прописано обештећење и надам се да ће од новца од мог трансфера бити исплаћени моји сад већ бивши саиграчи, који су то играма на терену заслужили – истакао је Граховац.
Срђан је за клуб из Платонове улице одиграо преко 100 мечева, за први тим је дебитовао 1. августа 2009. године на премијерлигашкој утакмици против Лакташа, када је на Борчевој тренерској клупи сједио Велимир Стојнић. Дао је велики допринос у освајању шампионске титуле, са вољеним клубом играо и на европској сцени…
– Са Борцем сам у БиХ освојио све што се могло освојити, учествовао у клупским успјесима у посљедњих неколико сезона, што ме чини јако срећним. Поносан сам на чињеницу да сам играо у Борцу када је остваривао највеће успјехе у послијератним годинама – закључио је Граховац који, након што је прошао комплетну омладинску школу и пет година био члан првог тима, одлази у бечки Рапид, у којем ће, искрено вјерујемо, бити још успјешнији.
(борац-спорт)



















