Најемотивнија рукометна утакмица у дворани Борик у посљедњих 15 година, меч са највише набоја, борбе и позитивне повезаности препуних трибина и паркета још од историјске утакмице са данским Сандефјордом сада већ давне 2000. године, нажалост није крунисана побједом, која би рукометаше Борца промовисала у финалисте квалификационог турнира за пласман у Лигу шампиона, која би представљала испуњење сна који се сања дуги низ година у граду на Врбасу.
Борац и Алпла одиграли су синоћ у дворани Борик меч за памћење, који ће, сасвим сигурно, наћи своје мјесто на страницама неких будућих публикација о бањалучком спорту или монографија о бањалучком храму спорта. Други финалиста бањалучког турнира за пласман у елитно клупско такмичење био је познат тек након продужетака, додатних периода од по 5 минута.
„Црвено-плави“ су се јуначки борили, до посљедњег секунда, до посљедњег атома снаге, били надомак тријумфа и заказивања финала са норвешким Елверумом од 20 часова када би сигурно Борик још јаче „горио“ него синоћ, када је у њему било преко 3000 људи, али ће борба са посљедњом препреком на путу ка Лиги шампиона ипак остати недокучива за изабранике Игора Рађеновића.
Те 2000. године, коју смо споменули у уводном параграфу, односно 19. новембра 2000. године, Борац се са данским Сандефјордом борио за пласман у четврто коло Купа EHF. У првој утакмици у Данској домаћи су славили резултатом 29:21, у реваншу, седам дана касније, пред препуном двораном Борик, Борчеви рукометаши остали су кратки за један гол како би се пласирали у наредни круг такмичења – савладали су госте резултатом 26:19. У појединим медијима касније је та утакмица окарактерисана као „ноћ када је рукометна Бањалука плакала“; слично се може приписати и синоћњем окршају у којем се Алпла „нудила“ Борцу, који је, како рекосмо, у самој завршници отшкринуо врата побједе над Аустријанцима, али…
Скоро цијелим током утакмице Рађеновићеви пулени су морали да „хватају“ предност коју је аустријски шампион стекао у првих десет минута, искористивши неиграње три веома искусна Борчева рукометаша, које је тренер Рађеновић оставио на клупи у уводу утакмице. Када је на семафору писало 9:3 и када је схватио да је „ђаво однио шалу“, Рађеновић је на терен послао тројац Тривунџа-Обрадовић-Бојиновић и мало по мало Борац је успио да смањи предност и на одмор између два полувремена оде са преполовљеним заостатком (17:14).
Већим дијелом другог полувремена Борац је за гостима из Аустрије заостајао два гола, све до десет минута прије краја, када је синоћ сјајни Срђан Тривунџа погодио мрежу Алпле за 26:25. До изједначења су „црвено-плави“, ношени навијањем препуне дворане, стигли 45 секунди прије краја голом Мирка Микића – 30:30. Гости су кренули у напад, нису га реализовали, а Борцу је остало петнаестак секунди да покуша да постигне гол и закаже финале са Норвежанима. Покушао је Борац да крене у контру, али су Аустријанци „пресјекли“ пас који је кренуо ка Микићу те кренули у посљедњи напад, али је чувар мреже Тибор Иванишевић спријечио аустријски тим да постигне гол на истеку 60. минута.
Продужеци су одлично почели: повео је Борац голом Стефана Јанковића, потом се и одбранио и кренуо у напад за +2, који нажалост није искориштен. До краја првог продужетка гости постижу три везана гола за 33:31, на одмор између два додатна периода одлазе при резултату 34:32, а у другом је Борац пропустио чак три шансе, промашио три шута код резултата 34:33 (погођена и статива) за изједначење и поновни повратак у меч. 35 секунди прије краја гости су по 35. пут затресли мрежу Борца и сан о пласману нашег тима у велико финале тада је нажалост био завршен…
Феноменалну партију пружио је синоћ Срђан Тривунџа, који је постигао 13 голова, Стефан Јанковић је постигао 4, а Мирко Микић, Ратко Николић, Бранислав Обрадовић и Даворин Вујовић по 3. Код гостију Гералд Цајнер је постигао 8, Роланд Шлингер 7, а Марко Танасковић 6 голова.
Тако ће Борац, умјесто у великом финалу којем су се сви надали, од 17:30 часова против холанског Лимбурга играти за освајање трећег мјеста и пласман у треће коло Купа EHF. Поражени из тог дуела мораће да се задовољи пласманом у друго коло споменутог такмичења.
18 искључења
Каква се борба синоћ одвијала на паркету дворане Борик, довољно говори податак да су пољске судије Марек Барановски и Богдан Леманович чак 18 пута рукометаше кажњавали искључењем на два минута. Играчи Алпле из игре су искључивани 7, а рукометаши Борца 11 пута.



















