Џевахирић поново сјајан, кадети девет пута у мету

Пионири и кадети Борца тријумфално су завршили шесто коло омладинске Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави су угостили одговарајуће селекције Рудар Приједора, те уписали два сигурна тријумфа – 3:0 и 9:2.

Поново је, у окршају пионира два клуба, одличан био Фарис Џевахирић, постигавши два гола, па је стигао до бројке 13.

Кадети су, са друге стране, били распуцани, а истакли су се двоструки стријелци Лука Дивљак и Кристијан Јанковић, који су голове постизали у првом полувремену.

Пионири и кадети Борца за сада су одиграли по пет мечева (одгођени сусрети са Зрињским). Пионирска селекција је тренутно петопласирана уз 11 бодова (3-2-0), док је кадетска другопласирана уз максималан учинак (5-0-0), колико има и Сарајево, које је лидер због боље гол-разлике (Сарајево 21:0, Борац 24:5).

У наредном колу, Борчеви омладинци гостују Раднику из Бијељине.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 3:0

стријелци: 1:0 Џевахирић (31.), 2:0 Џевахирић (пенал, 42.), 3:0 Кнежевић (45.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Деан Јокић (Теслић), жути картони: – .

БОРАЦ: Јуркас, Мишић (од 42. минута Ћулум), Балаћ (од 42. минута Вишекруна), Терзић, Максимовић, Сопренић, Мићић (од 53. минута Поповић), Кнежевић, Џевахирић (од 53. минута Дамјановић), Ђудуровић (од 47. минута Шећербеговић), Ћорић. Тренер: Милан Озрен.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Хузејровић, Екић (од 55. минута Фикић), Ганић, Ћурковић (од 56. минута Бујић), Кос (од 36. минута Јуришић), Велић, Шобот, Нарић (од 56. минута Солдат), Предојевић, Вучићевић, Остојић (од 50. минута Кечан). Тренер: Бранко Илинчић.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 9:2

стријелци: 1:0 Дивљак (10.), 1:1 Марин (11.), 2:1 Дивљак (15.), 3:1 Јанковић (19.), 4:1 Јанковић (42.), 5:1 Рендић (48.), 6:1 Делкић (53.), 7:1 Марчетић (62.), 8:1 Илић (73.), 8:2 Карагић (74.), 9:2 Сарић (82.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Бурњаковић (Борац).

БОРАЦ: Николић, Рендић (од 64. минута Стојичић), Пеуља, Макарић, Делкић (од 64. минута Врањеш), Ковачевић, Сарић, Јанковић (од 57. минута Плавшић), Самарџија (од 57. минута Марчетић), Дивљак (од 64. минута Илић), Бурњаковић. Тренер: Предраг Мајкић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Шурлан, Радуловић, Црнкић, Карагић, Марин, Корлат (од 71. минута Буцало), Марковић, Чобановић, Јањушић (од 19. минута Радиновић), Тркуља (од 68. минута Микић), Ђурђевић. Тренер: Саша Керановић.