Двоструки тријумф Борчевих омладинаца над Жељезничаром

Пионири и кадети Борца стигли су овог викенда до побједа над Жељезничаром на опроштају од домаћег терена за ову сезону, у оквиру деветог кола Елитне лиге.

Пионирска екипа тријумфовала је над Сарајлијама резултатом 1:0, а једино гол постигао је Јелисије Врсајковић у 17. минуту.

Кадети су, такође, тријумфовали минималним резултатом, али је виђено чак пет голова! Повео је наш тим у 28. минуту голом Асима Скалића, док је до одласка на одмор изједначење гостима, у 33. минуту, донио Алдин Ефендић.

Фарис Куловац је у 50. минуту одвео тим са Грбавице до предности, али је само осам минута послије тога Борац у егал вратио Милијан Ковачевић.

И онда, кад се већ ишчекивао крај меча, још једна лопта је одсјела у мрежи гостију! Тамо ју је, у 90. минуту, послао Немања Ћетојевић.

У посљедњем колу Елитне лиге, Борчеви пионири и кадети ће гостовати Тузла ситију.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:0

стријелци: 1:0 Врсајковић (17.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Халиловић, Џано (Жељезничар).

БОРАЦ: Бојандић, Антешевић (од 36. минута Томас), Вишекруна (од 70+1. минута Балаћ), Максимовић, Благојевић, Сопренић, Ћулум, Кнежевић, Пејић, Богојевић (од 49. минута Балабан), Врсајковић (од 64. минута Томић). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Трапара (од 36. минута Хајдаревић), Јолдић (од 21. минута Хрељић) Гребовић, Зијадић, Хамидовић (од 29. минута Циљевић), Џафо, Ђорда, Хасовић (од 11. минута Кујовић (од 59. минута Џано), Мамела, Халиловић, Шаран. Тренер: Адмир Дервиши.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 3:2

стријелци: 1:0 Скалић (28.), 1:1 Ефендић (33.), 1:2 Куловац (50.), 2:2 Ковачевић (58.), 3:2 Ћетојевић (90.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Дарко Вукојевић (Добој), жути картони: Плавшић, Јанковић (Борац), Шабић, Јакуповић (Жељезничар).

БОРАЦ: Милановић, Рендић, Макарић, Бурњаковић, Ковачевић, Делкић, Марчетић (од 21. минута Скалић (од 90+1. минута Миздрак), Дамјанић, Самарџија (од 84. минута Ћетојевић), Ђајић (од 70. минута Дивљак), Плавшић (од 59. минута Јанковић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: В. Алибашић (од 85. минута Душкај), Бублин, Пашић, Личина, Шабић, Бејић, Плочо (од 46. минута Куловац), Ефендић (од 85. минута Д. Алибашић), Јакуповић (од 70. минута Петак), Дугић, Слипичевић. Тренер: Фадил Жерић.