Два шамара за само четири дана: Борац елиминисан из Купа БиХ

Након Сарајева, Борац је ударац добио и од Жељезничара.

”Црвено-плави” су на Градском стадиону, у утакмици четвртфинала Купа БиХ, поражени од тима са ”Грбавице” резултатом 0:2, што је исти резултат којим је ”бордо” тим у суботу дошао до побједе над изабраницима Бранислава Крунића, у дербију 21. кола Премијер лиге БиХ.

Тренер Борца је на терен од првог минута послао поставу без класичног нападача, уз Стојана Врањеша као најистуренијег, међутим таква Крунићева тактичка поставка није уродила плодом – односно пласманом у полуфинале Купа БиХ, гдје Борац није играо од 2015. године.

И једни и други играли су веома опрезно, чекајући да ривал направи грешку послије које би дефаанзивни бедем ривала био угрожен.

Таквих грешака није било пуно, а једна, Борчевог штопера Немање Јаничића из 66. минута, гурнула је кола низбрдо…

Половином другог полувремена, лијеви бек Жељезничара Антонио Павић је центирао, голман Младен Кукрика напустио гол-линији у жељи да ухвати лопту, али између њега и Јаничића није било комуникације, па је дефанзивац нашег тима лопту – поспремио у властиту мрежу.

У том тренутку, Крунић је одлучио да карте баци у напад па је на терен умјесто Зорана Милутиновића послао Сашу Кајкута, у жељи да што је прије могуће анулира гостујући резултатски плус.

Ипак, само четири минута касније – нови шок на Градском стадиону, Жељезничар је удвостручио предност против Борца који је послије првог примљеног гола био у нокдауну.

Капитен ”плавих” Семир Штилић примио је једну лопту у шеснаестерцу Борца, потом се намјештао на шут, а када се поставио на ”идеално мјесто”, услиједио је сјајан лоб-ударац за 0:2 на семафору.

Лако је могло да се деси да то, ипак, не буде коначан резултат.

Судијска надокнада другог полувремена трајала је шест минута, а у другом минуту је резервиста гостију Семир Дацић био у шанси да, након грешке Ђорђа Ћосића, постигне и трећи гол за Жељезничар, али је Кукрика добром интервенцијом спријечио потпуни дебакл.

Борац се сада окреће Премијер лиги БиХ – једином начину на који може до европске сцене. У овом тренутку, ”црвено-плави” су четвртопласирани, а у недјељу ће гостовати Вележу.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 0:2

стријелци: 0:1 Јаничић (аутогол, 66.), 0:2 Штилић (70.), стадион: Градски, гледалаца: 3800, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Дујаковић, Радуловић, Јаничић, Јовановић, Мирић (Борац), Стевановић, Јовановић, тренер Осим, Алиспахић, Штилић (Жељезничар).

БОРАЦ: Кукрика, Радуловић, Јовановић, Даниловић, Ћосић, Милутиновић (од 69. минута Кајкут), Дујаковић, Врањеш, Јаничић, Зиљкић, Закарић (од 71. минута Мирић). Тренер: Бранислав Крунић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Ерић, Стевановић, Павић, Косорић, Рамовић, Штилић, Јовановић (од 87. минута Икић), Алиспахић, Садиковић, Веселиновић (од 81. минута Дацић), Бојо (од 36. минута Мујезиновић). Тренер: Амар Осим.