Дупла побједа Борца у Сарајеву! Пионири тријумфовали голом у надокнади, кадети лако до славља

Пионири и кадети Борца укњижили су дуплу побједу у дуелима са Сарајевом, у оквиру другог кола омладинске Премијер лиге БиХ!

Пионири су тријумфовали резултатом 1:2 и тако уписали другу побједу у исто толико кола, док су кадети били још убједљивији (1:3) и на тај начин стигли до првог првенственог славља.

Играчи које предводи Асмир Авдукић до тријумфа су стигли у завршници меча. Бордо екипа је у 10. минуту стигла до предности поготком Амила Муминовића, али је Борац пред крај меча креирао преокрет. Прво је у 62. минуту за изједначење погодио капитен пионирске селекције Матеј Декет, док је коначан резултат, у другом минуту надокнаде, поставио Павле Топић.

Кадети су много лакше стигли до побједе – редом су мрежу сарајевског тима погађали Огњен Ђерман (32.), Вукашин Гостимировић (43.) и Милош Сопренић (55.), док је пораз Сарајева пет минута прије краја ублажио Едиб Даздаревић.

У наредном колу, Борчеви омладинци ће угостити Жељезничар.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 1:2

стријелци: 1:0 Муминовић (10.), 1:1 Декет (62.), 1:2 Топић (70+2.), стадион: у Бутмиру, гледалаца: 120, судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево), жути картони: Пита, Кошпо (Сарајево).

САРАЈЕВО: Захировић, Кулдија (од 35. минута Орман), Башагић (од 66. минута Мерсели), Лето, Годињак, Пита, Кошпо, Фејзић, Хусовић (од 66. минута Перић), Сирћо (од 58. минута Синановић), Муминовић. Тренер: Елвис Садиковић.

БОРАЦ: Бобар, Кецман, Предојевић, Станимировић, Тешић (од 48. минута Топић), Вујиновић (од 56. минута Салкић), Декет, Марјановић (од 36. минута Нежић), Савановић (од 70. минута Терзић), Јовановић, Голић (од 36. минута Вучковац). Тренер: Асмир Авдукић.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 1:3

стријелци: 0:1 Ђерман (32.), 0:2 Гостимировић (43.), 0:3 Сопренић (55.), 1:3 Даздаревић (85.), стадион: у Бутмиру, гледалаца: 120, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Тука (Сарајево), Пејић, Ђудуровић (Борац).

САРАЈЕВО: Алета, Мујкић (од 46. минута Брачковић), Врбан, Карамехмедовић (од 46. минута Соколовић), Косо, Захировић, Тимотија (од 46. минута Мехмедовић), Даздаревић, Ребац (од 46. минута Дедовић), Церић (од 46. минута Шабић), Тука. Тренер: Милан Муминовић.

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Лајић, Ћетковић, Благојевић, Сопренић, Ђерман (од 53. минута Келеман), Ћорић (од 51. минута Ћусо), Гостимировић, Ђудуровић, Пејић. Тренер: Милан Озрен.