Славиша Дугић и Јоцо Стокић прва су појачања Фудбалског клуба Борац у љетном прелазном року. Дугић игра на позицији нападача и већи дио каријере провео је играјући у Швајцарској, док је Стокић офанзивни везни. Дугић и Стокић већ су освајали титулу првака у Премијер лиги – било је то прије четири године, када су, носећи дрес Модриче, освојили шампионски пехар. Тренер Модричана тада је био садашњи стратег Борца Славиша Божичић.
Славиша Дугић је рођен 17. јануара 1985. године у Градачцу и каријеру је почео у швајцарском Крину, да би затим играо и за Сервет, Арау, Ивердон… Након што је освојио титулу првака са Модричом, каријеру је наставио на Кипру, а највећи траг оставио је у Арису из Лимасола, за који је наступао двије године, одиграо 35 утакмица и постигао 19 погодака и у сезони 2008-09 био први стријелац кипарске Друге лиге. Наступао је и за репрезентацију Швајцарске до 17 година, која је 2002. године постала првак Европе. У тој генерацији, између осталих, наступали су и Филип Сендерос, Транкило Барнета…
Јоцо Стокић такође је рођен у Градачцу и пуних пет година носио је дрес Модриче, након тога прешао у мађарски Хонвед, за који је одиграо само један меч, да би потом наступао за градачачку Звијезду, мађарски Кечкемет и БСК из Борче.
Оба фудбалера са Борцем су договорила двогодишњу сарадњу.



















