Други реми Борца у Бањалуци, Милутиновић спријечио губитак сва три бода

Фудбалери Борца по други пут су у текућој сезони ”просули” два бода пред домаћом публиком. Након што је у петом колу забиљежен реми са екипом Младости, изабраници Бранислава Крунића, који је самоувјерено најавио да ”Широки Бријег нема шта да тражи у Бањалуци”, синоћ су подијелили бодове са овим тимом (1:1), што је, мора се рећи, исход којим не могу да буду задовољни ни једни ни други.

Црвено-плави су пропустили прилику да се евентуалном побједом прикључе врху табеле и мирније дочекају гостовање Сарајеву у сриједу, док је тим са Пецаре након овог бода и даље у доњем дијелу табеле.

До вођства су у 32. минуту дошли гости, из прве опасне ситуације пред Лучићевим голом. Капитен Дино Ћорић извео је својеврсну комбинацију приземног ударца и центаршута, одбрана Борца је застала вјерујући да ће лоптом играти Дражен Багарић који се налазио у офсајду, међутим исти је пропустио лопту која је на десној страни стигла до Јосипа Квесића који упошљава неометаног Багарића, чију егзекуцију је дефанзивна линија ”црвено-плавих” испратила ”блиједим” погледима.

Раније током првог полувремена, у 10. минуту, затресла се гостујућа мрежа, али је погодак оправдано поништен због офсајда. Немања Јаничић је упутио дубинску лопту ка Стојану Врањешу који је избјегао офсајд позицију, могао је сам да заврши акцију, али је несебично упослио Ивана Црнова и направио грешку јер се Борчев крилни нападач налазио иза одбране гостију.

На старту другог дијела, односно у 50. минуту, Широки Бријег остао је са десет играча на терену – због ударања Синише Дујаковића директан црвени картон добио је Мато Станић. И поред играчког дефицита, тим Тонија Карачића био је више него равноправан ривал, пропустивши стопостотну шансу у 67. минуту преко некадашњег играча нашег тима Тонија Јовића.

До краја меча бројчану надмоћ на терену Борац је успио да крунише само изједначујућим голом, који је у 72. минуту постигао Зоран Милутиновић након добре соло-акције.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:1

стријелци: 0:1 Багарић (31.), 1:1 Милутиновић (72.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Јаничић, Дујаковић (Борац), Ћорић, Јовић, Квесић (Широки Бријег), црвени картон: Мато Станић (Широки Бријег, 50. минут).

БОРАЦ: Лучић, Радуловић, Јовановић, Црнов (од 69. минута Кајкут), Даниловић (од 53. минута Јакуповић), Ћосић, Милутиновић, Дујаковић (од 84. минута Марковић), Врањеш, Јаничић, Вујаклија. Тренер: Бранислав Крунић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Зломислић, Ципетић, Квесић, Матић, Ћорић (од 86. минута Јуриљ), Јовић (од 83. минута Баришић), Станић, Ковачић, Хркаћ, Багарић, Енин (од 90+3. минута Марић). Тренер: Тони Карачић.