Други пораз ”црвено-плавих” на припремама у Словенији

Фудбалери Борца укњижили су други пораз на припремама у Словенији – овог пута, савладала их је екипа Горице, повратника у елитни словеначки фудбалски ранг (3:1).

До предности је у овом дуелу стигао четворострки првак ”дежеле”, и то у 11. минуту. Ален Крајнц је добио лопту на лијевој страни, намјестио се на ударац, а потом прецизно погодио супротан угао гола на којем је стајао Никола Ћетковић.

На одговор црвено-плавих чекало се шест минута, а стријелац изједначујућег гола био је Горан Закарић, повратнник у Борчев табор. Центрирао је Дејан Мелег са лијеве стране, Закарић одиграо дупли пас са Бењамином Татаром, а онда погодио доњи десни угао са ивице шеснаестерца.

Ипак, до одласка на одмор, словеначки тим је поново био у предности, опет захваљујући Крајнцу, који је у 33. минуту лукавим ударцем са дистанце преварио Ћетковића и дефанзивну линију нашег тима.

Коначних 3:1, Горица је поставила послије шест минута игре у наставку. Алесандро Ахметај је шутирао послије кратке комбинације по изведеном ”слободњаку”, Никола Ћетковић одбио лопту, али само до Леона Маринича, који је из изгледне ситуације шаље у мрежу.

Имао је Борац половином другог дијела прилику да постигне други гол и врати се у меч. Момчило Мркаић је прошао по десној страни, убацио лопту у средину, али је Бењамин Татар закаснио, па је одлична прилика отишла у неповрат.

Иначе, у првом полувремену за Борац су играли: Ћетковић, Спремо, Гајић, Лазић, Андрић, Војновић, Пишчевић, Мелег, Татар, Закарић и Лукић. Током других 45 минута, прилику су добили Лакић, Милојевић, Субић, Бегић, Молс, Попара, Кулашин, Чавић, Бегић и Мркаић.

Трећу контролну утакмицу у Словенији, гдје остаје до краја јуна, Борац ће одиграти у недјељу (18:30 часова) против Цеља.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)