Кошарка

Драма завршена поразом: СКК Борац 1947 надокнадио -12, повео, па промашио шут за побједу

Кошаркаши СКК Борац 1947 вечерас су, након драматичне завршнице, поражени од екипе ОКК Борац Мако Принт резултатом 68:66 у утакмици 17. кола Друге лиге Републике Српске.

СКК Борац 1947 у овом тренутку је на омјеру од осам побједа и шест пораза, уз двије утакмице мање, а у наредној првенственој рунди ће у дворани Обилићево угостити прњаворску Младост, која у досадашњем току сезоне није осјетила горчину пораза.

У посљедњем нападу прве четвртине, Милан Попржен је био ”бржи од сирене” па је СКК Борац 1947 након његовог полагања, на прву двоминутну паузу отишао при предности од четири поена (15:19).

До паузе између два полувремена наш тим се, ипак, суочио са резултатским заостатком. Играчи којима командује Марко Таушан су у другом кварталу постигли пет тројки те дошли до предности од седам поена (38:31), али је у финишу тог дијела игре ван линије од 6,75 метара био прецизан Никола Шарић, што је била прва тројка СКК Борац 1947 у дотадашњем току меча, па се у наставак ушло при резултату 38:34.

У трећој дионици наш тим је постигао само седам поена, што је морало да се одрази и на семафор, па је исти пред десет минута одлуке показивао 53:41.

И онда је кренуо сјајан поентерски низ наше екипе. Серијом 4:21 СКК Борац је половином посљедње четвртине дошао до ”плус пет” (57:62), а ”инпут” самопоуздaња била је тројка Луке Вуковића уз прекршај за ситуацију ”3+1” и 55:49.

Управо је Вуковић био, у поентерском смислу, најзаслужнији за ту серију постигавши три тројке, док је једна била дјело Милана Попржена, она за 57:60.

Био је СКК Борац 1947 у тим тренуцима у налету, али без драме, ипак, није могло.

При резултату 66:66, СКК Борац 1947 је одбранио напад и двадесетак секунди прије краја кренуо у атак за вођство (а можда и евентуални тријумф). Ипак, Марко Трамошљика је погријешио у фази напада, а ОКК Борац Мако Принт седам секунди прије краја преко Стефана Ожеговића поентирао за плус 2 – 68:66.

СКК Борац 1947 је након тајм-аута Бојана Божића извео лопту са половине терена и кренуо у напад по побједу, али је Славиша Њежић био непрецизан у шуту за три поена.

У нашем тиму, управо је Њежић био најефикаснији са 16 поена, док је Лука Вуковић постигао 13, од чега четири тројке. На другој страни, Стефан Ожеговић је постигао 14, а Димитрије Пандуревић и Милан Дедић по 12 поена.

ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ – СКК БОРАЦ 1947 68:66

(15:19, 23:15, 15:7, 15:25)

дворана: Обилићево, гледалаца: 100, судије: Жељко Петковић, Миа Дојчиновић и Игор Дојчиновић.

ОКК БОРАЦ МАКО ПРИНТ: Дедић 12, Шарић 2, Тонковић 9, Даничић 5, Ожеговић 14, Протић 3, Пандуревић 12, Кустурица 1, Секулић 6, Баошић, Кикановић, Даниловић 4. Тренер: Марко Таушан.

СКК БОРАЦ 1947: Пиљагић, Њежић 16, Трамошљика 7, Вуковић 13, Шарић 5, Попржен 9, Д. Гајић, Чуковић 8, Н. Гајић 6, Грујић 2, Кондић, Секулић. Тренер: Бојан Божић.