Драма са срећним крајем: Борац повео у финалној серији плеј-офа

Рукометаши Борца савладали су вечерас у дворани студентског кампуса у Бањалуци екипу Извиђача резултатом 25:23 и повели резултатом 1:0 у финалној серији за шампиона Босне и Херцеговине. Друга утакмица биће играна 8. јуна у Љубушком, гдје би се одиграла и евентуална мајсторица, заказана за 12. јунски дан.

У класичном надмудривању, Борац је у 14. минуту имао предност од два гола (4:2), када је шеф стручног штаба гостију Марио Бјелиш реаговао тајм-аутом. Заиграли су његови изабраници послије минута предаха на вишем нивоу и до краја првог полувремена стекли контролу над резултатом, те у 24. минуту први пут дошли до +3 (7:10). У тренуцима када су “скаути” имали два играча мање на терену, црвено-плави су успјели да изједначе (11:11), али су, ипак, на паузу отишли при минималном минусу.

На старту 33. минута на семафору је био исписан резултат 12:14, послије чега је Борац, ношен громогласном подршком Лешинара, кренуо у налет. У 38. минуту након дуго времена Микићев тим је повео голом Даничића (15:14), у 42. минуту Дакић је поентирао за 17:15 а одмах након њега и Ћелић за +3. Важне голове постигао је Мијатовић уз много среће и то за 21:19 и 23:20, али се гости нису предавали те су на старту претпосљедњег минута поготком Вукшића из седмерца пришли на само гол минуса (24:23).

Након што Дакић није претворио у гол посљедњи Борчев напад, Љубушаци су кренули у атак девет секунди прије краја, планиравши да пошаљу лопту на крилну позицију, али је пас “пресјекао” Даничић и са Борчеве половине поставио коначних 25:23.

Кад су у питању стријелци, најбољи су у екипи Борца били Мијатовић и Унчанин са 6 голова, док се код гостију истакли Алиловић и Вукшић са 5.