Драма на ”Млаквама” и побједа Борца! Црвено-плави у 90. минуту примили гол за 0:1, па тријумфовали

Није слутило на драму – али се десила, а на крају је тријумфовао Борац!

Црвено-плави су у мечу 14. премијерлигашког кола савладали Посушје на ”Млаквама” резултатом 2:1, али након што су се у 90. минуту суочили са резултатским заостатком…

Прво полувријеме у Новом Граду било је лоше и са једне и са друге стране, уз два ударца Татара и Субића преко гола. Тек када је садашњи првотимац Посушја а некада Борца Тони Јовић уздрмао пречку на старту наставка, игра на ”Млаквама” добила је на динамици..

Звонимир Вукоја је у 57. минуту добио лопту искоса на десној страни и шутирао – али поред гола. Борац је одговорио у 64. минуту, када је Никола Нинковић извео слободан ударац са лијеве стране, пронашао Момчила Мркаића који је успио да шутира, али је голман Посушја Лука Кукић био добро постављен.

Само минут касније Енвер Кулашин је изашао сам испред ”јединице” гостију и погодио мрежу, али се у тренутку упућивања лопте налазио у офсајду.

Послије њега, Борац је до вођства могао да одведе и Јово Лукић, али је девет минута прије краја ударцем главом шутирао преко гола након центаршута Бењамина Татара.

А онда се догодио шок за црвено-плаве, Посушје је постигло погодак у 90. минуту…

Упућена је дубинска лопта са половине Посушја, прескочила је Александра Војновића, а Габријел Бобан је потом добио трку против Марка Гајића и матирао повратника међу стативе Николу Ћетковића.

Изгледало је да је Борац пред поразом – али црвено-плави нису тако мислили!

У трећем од пет минута надокнаде, одбрана Посушја није успјела да интервенише и избаци лопту, а до ње је стигао Недељко Пишчевић и прецизним ударцем са десне стране ”вратио ствари на почетак”.

Драми након тога није био крај…

Практично у наредном нападу Борца, Јован Владимир Павловић је у свом шеснаестерцу оборио Енвера Кулашина. Главни арбитар Милош Гиговић досудио је пенал, који је у гол претворио Горан Закарић, којем је то био првенац у црвено-плавом дресу у овој сезони.

У сљедећој рунди, Борац ће гостовати Игману, лишен услуга Александра Војновића и Недељка Пишчевића, који имају по три жута картона. Ипак, моћи ће да буду на располагању Винку Мариновићу за сриједу, када ће Борац у шеснаестини финала Купа БиХ одмјерити снаге са Крупом.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 2:1

стријелци: 0:1 Бобан (90.), 1:1 Пишчевић (90+3.), 2:1 Закарић (пенал, 90+4.), стадион: ”Млакве”, гледалаца: 300, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Војновић, Пишчевић (Борац), Милановић, Брковић, Бешлић, Д. Бегић, Хорић, Галић, Павловић, Шилић (Посушје).

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 72. минута Закарић), Мркаић (од 72. минута Лукић), Гајић, Војновић, Субић, Андрић, Попара (од 46. минута Бегић), Јуриљ (од 46. минута Кулашин), Татар (од 83. минута Цвијановић), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

ПОСУШЈЕ: Кукић, Брковић (од 84. минута Шилић), Милановић (од 46. минута Вукоја), Бешлић (од 61. минута Д. Бегић), Ландека, Павловић, Јовић (од 79. минута Л. Бегић), Роца, Лучић (од 84. минута Дадић), Хорић, Бобан. Тренер: Горан Гранић.

(борац-спорт, фото: ХШК Посушје)