Доминација потврђена у Живиницама: Борац укњижио јубиларни, 20. тријумф у сезони

Рукометаши Борца потврдили су доминацију у овој сезони Премијер лиге БиХ јубиларном, 20. побједом.

Црвено-плави су у претпосљедњем, 29. колу, тријумфовали у Живиницама над Коњухом резултатом 25:27, у мечу у којем је тренер Мирко Микић прилику да се доказују пружио играчима са мањом минутажом у претходним дуелима.

Одлично ју је искористио 17-годишњи кружни нападач Миленко Рожић, који је у побједи над ”столарима” учествовао уз девет голова.

Посљедња премијерлигашка утакмица заказана је за суботу, 21. мај, када ће Борац у дворани студентског кампуса (18.00 часова) одмјерити снаге са Слободом, док је посљедњи викенд у мају резервисан за завршни турнир Купа БиХ, који ће бити игран у Љубушком.

КОЊУХ – БОРАЦ 25:27

дворана: у Живиницама, гледалаца: 500, судије: Жарко Хрстић (Љубушки) и Анте Рашић (Љубушки), седмерци: Коњух 3 (2), Борац 6 (4), искључења: Коњух 10 минута, Борац 10 минута.

КОЊУХ: Бечић, Хусић 5, Ахметовић 1, Пејкушић, Модрић 1, Чабаравдић, Даутовић 4, Јуњин 5, Синановић, Клопић 5, Ћасуровић 1, Џинић 1, Халиловић 2, Чамџић, Камберовић, Хаџић. Тренер: Давор Кадић.

БОРАЦ: Бркић, Перић 3, Каламанда, Петровић 3, Миљковић, Њежић 3, Кнежевић, Тепић 2, Маливојевић 4, Драганић, Миловац 1, Летић, Рожић 9, Суботић, Милићевић 2. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)