Рукомет

Десети тријумф ”црвено-плавих” – Слога опасна само на старту меча

Рукометаши Борца уписали су вечерас јубиларну, десету побједу у текућој сезони савладавши у дворани студентског кампуса у Бањалуци екипу Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља резултатом 32:24.

Изабраници Мирка Микића проблема са Слогом имали су само у првих седам минута, када је на семафору био исписан резултат 0:2. Када је Вукашин Ракоција поентирао за смањење заостатка, био је то почетак сјајне серије ”црвено-плавих” која је резултирала разликом од шест голова (8:2).

Исто одстојање Борац је задржао и на уласку у друго полувријеме (15:9), а у веома добром ритму наш тим је одиграо и других 30 минута, те десет минута прије краја први пут стекао двоцифрену предност (28:18).

Меч у ”Кампусу” обиљежио је Бојан Љубишић са 19 одбрана, а први стријелац тима био је Вукашин Ракоција са осам погодака.

У гостујућем тиму, истакао се Горан Биљака, који је мрежу Борца затресао пет пута.

До краја првог дијела сезоне, преостало је да се одиграју још три кола, а у првом наредном наш тим ће гостовати Славији из Источног Сарајева.