Рукомет

Дерби у Борику припао ”скаутима”: Борац запријетио након -6, али остао без снаге за преокрет

Рукометаши Борца поражени су од Извиђача резултатом 25:28 у дербију 18. кола Премијер лиге БиХ.

”Скаути” су тако наставили сигурним кораком ка титули првака БиХ, с обзиром на то да су у ”Борику” уписали 16. побједу у 18 одиграних мечева, док је Борац укњижио осми пораз и тренутно је на десетој позицији.

Лоше је тим Мирка Микића одиграо првих 30 минута и пред старт другог полувремена за ривалом је каснио шест голова (11:17). Ипак, ношен подршком публике, бањалучки млади тим је пар пута током другог дијела прилазио на гол минуса, па је тако, између осталог, на два минута до краја било 25:26 за Љубушаке.

Постигао је потом Бошковић гол за 25:27, а након грешке Борца у фази напада, Диано Ћешко је постигао погодак са гола на гол за плус три, чиме је питање побједника дефинитивно било ријешено.

У наредном колу, Борац ће у још једном дербију гостовати Вогошћи.

(борац-спорт, фото: РК Борац)