
ФОТО: www.borac-sport.com
Фудбалери Борца убједљиво су поразили Зрињски (3:0) у дербију полусезоне.
Послије једне од најважнијих утакмица у другом дијелу такмичарске године, црвено-плави су ривалу у борби за титулу одмакли на четири бода, а судбину Мостараца поготком у надокнади другог дијела запечатио је 16-годишњи Матеј Декет.
– Стварно невјероватан осјећај, магична ноћ, пуна лијепих ствари. Атмосфера је заиста била одлична, декласирали смо противника који је директни конкурент у борби за титулу. Овом приликом бих желио да се захвалим Срђану (Граховцу), капитену, што ми је дао капитенску траку. То ми посебно значи јер сам дијете Борца. Желим да се захвалим и својим саиграчима јер без њих ово ништа не би било могуће – ријечи су Декета, који ће 1. октобра прославити 17. рођендан.
У сузама је прославио постизање првог сениорског поготка у најдражем дресу.
– То за мене јако пуно значи, мој клуб, мој град, неописив осјећај стварно – истакао је Декет, под чијом је командом јуниорска селекција Борца освојила јесењу титулу. Декет је бранећи боје омладинског тима на 12 утакмица постигао 11 голова.
(борац-спорт)



















