Рукомет

Дебакл Борца у Словенији: Уписан други најтежи пораз на европској сцени

Рукометаши Борца доживјели су дебакл на гостовању у Рибници…

Црвено-плави су у првом мечу другог кола Европског купа, играном у Словенији, уписали пораз разликом од чак 21 гола (40:19), што је други најгори резултат нашег клуба на европској сцени, па ће тако реванш, заказан за сљедећу недјељу, бити ствар формалности.

Надали су се црвено-плави да би, иако десетковани и ослабљени повредама, могли да парирају фаворизованом домаћину и дуел у ”Борику” учине неизвјеснијим, међутим већ у првој половини првог дијела меч у Словенији био је попут ”једносмјерне улице”…

Осим 1:1 голом Грачића, Борац ниједном више није био у егалу. Рибница је из минута у минут градила предност, до плус 13 (20:7) на паузи између два полувремена. Крајем меча, било је и плус 22 (40:18), што је највећа предност Рибнице у овом дуелу, али и највећа разлика којом је Борац изгубио један меч на европској сцени.

Било је то 2013. године, у Новом Саду, у квалификацијама за Лигу шампиона, када је тадашњу генерацију нашег клуба надиграо украјински Мотор.

У домаћем саставу предњачио је Иван Љаљек са девет голова, Леон Љевар се зауставио на седам, док је Жан Жагар укњижио шест.

Када је ријеч о Борцу, Милош Њежић је постигао пет, а Огњен Каламанда четири гола.

РИКО РИБНИЦА – БОРАЦ 40:19

дворана: у Рибници, гледалаца: 500, судије: Виктор Начевки и Даниело Божиновски (Сјеверна Македонија), седмерци: Рико Рибница 3 (3), Борац 3 (2), искључења: Рико Рибница 10 минута, Борац 10 минут.

РИКО РИБНИЦА: Јеленовић, Мештрић, Кларић, Левстек 4, Лаљек 9 (3), Богдановић 1, Горенц, Жагар 6, Љевар 7, Грум 3, Миличевић, Цимерман 3, Ђекић, Гребенц 1, Носан 2, Храстник 4.

БОРАЦ: Момић, Ивановић 2, Перић 2, Јелушић 2, Каламанда 4, Ђелић, Петровић, Њежић 5 (2), Грачић, Драганић 1, Стојановић, Розић 2, Суботић, Кнезовић, Бајчета 1, Шева.

(борац-спорт, фото: РД Рико Рибница)