Давид Чавић за тријумф над Широкобријежанима! Црвено-плави у побједничком расположењу иду на ”Кошево”

Након два ремија са највећим ривалима за највиши пласман, фудбалери Борца су се тријумфом над Широким Бријегом вратили на побједнички колосијек.

У мечу 12. кола Премијер лиге БиХ, црвено-плави су уписали минималну побједу (1:0), а одлучујући тренутак догодио се у 41. минуту, када је Давид Чавић матирао Јосипа Бендера и постигао свој други премијерлигашки гол у овој сезони.

Овим тријумфом тим Винка Мариновића се учврстио на првом мјесту пред гостовање Сарајеву, од којег сада има шест бодова више, а које је овог викенда доживјело убједљив пораз у добојском окршају са Слогом Меридиан (3:0).

Имао је Борац чак 22 шута на овом мечу, од чега шест у оквир гола – али је само један био прецизан, што је на крају било довољно за тријумф.

Јово Лукић се на средини терена ослободио чувара а потом проиграо Чавића, који је побјегао одбрани гостију и савладао некадашњег голмана Жељезничара, који је успио само да ”окрзне” лопту у овој ситуацији.

Имао је Борац у овом дуелу више од игре, био опаснији по гол противника, а већ у трећем минуту је могао да стигне до вођства, али је Јаков Благаић након једне одузете лопте Михаелу Купрешаку погодио стативу.

Био је бивши првотимац Широкобријежана опасан по гол екипе са ”Пецаре” и у 26. минуту, када је након једног ”оштрог” убацивања Зорана Квржића на 7-8 метара од гола, послао лопту поред десне стативе гостујућег гола.

Пријетио је Борац у првом дијелу и преко Јове Лукића и Дамира Хреље, док су гости најконректније ситуације креирали преко Маријана Ћавара, Луке Мамића и Шимуна Миколчића.

Током других 45 минута, црвено-плави су преко Хозеа Рикарда Кортеса, Јована Нишића и Јакова Благаића покушавали да повећају резултатски плус, али у томе нису успјели, баш као ни играчи гостујућег тима, који у другом полувремену нису озбиљније угрозили Милана Мијатовића, који је већ седми пут ове сезоне сачувао мрежу.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:0

стријелци: 1:0 Чавић (40.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Терзић, Фићовић (Борац).

БОРАЦ: Мијатовић, Јокић, Пејовић, Фићовић, Ерера Кардона, Лукић (од 84. минута Макарић), Квржић (од 46. минута Јуриљ), Чавић (од 84. минута Кулашин), Благаић (од 78. минута Терзић), Нишић, Хреља (од 60. минута Кортес). Тренер: Винко Мариновић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Бендер, Прањић (од 59. минута Бенић), Шаравања (од 65. минута Баришић), Цапан, Чинеду, Миколчић, Шуто (од 46. минута Буљан), Мамић (од 59. минута Дадић), Муса, Ћавар, Купрешак (од 46. минута Плазоња). Тренер: Марко Сичић.