”Црвено-плавима” три бода у градском дербију

Фудбалери Борца уписали су четврту побједу у оквиру Лиге за шампиона Републике Српске савладавши на Градском стадиону, пред 600 гледалаца, градског ривала Жељезничар Спорт тим резултатом 2:1.

Борчев најближи пратилац на табели Слога из Горњег Црњелова поражена је пред домаћом публиком од Козаре резултатом 1:2 те сада заостаје 15 бодова за нашим тимом, који већ предстојећег викенда и математички може да осигура титулу и повратак у елитни ранг бх. фудбала. У петој рунди плеј-офа изабраници Дарка Војводића гостоваће Рудар Приједору, док ће Слога гостовати на Предграђу.

У осмом минуту меча виђен је први погодак на бањалучком дербију: до предности је стигао Борац, а младог чувара мреже гостију Николу Ћетковића савладао је Ђорђе Ћосић. Част да први, када су у питању прволигашке утакмице, затресе црвено-плаву мрежу овог прољећа имао је Бојан Марковић у 79. минуту, а побједу Борцу, у 90. минуту, донио је Демир Јакуповић.

У наредном колу, како рекосмо, Борац гостује у Приједору, а на том мечу неће моћи да наступи Бојан Буразор због три жута картона.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ 2:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Ћосић (8.), 1:1 Марковић (79.), 2:1 Јакуповић (90.), стадион: Градски, гледалаца: 600, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: Буразор (Борац), Босанчић, Шаула (Жељезничар Спорт тим).

БОРАЦ: Тополовић, Јакуповић, Кајкут (од 62. минута Аничић), Ћосић, Милутиновић, Жеравица (од 62. минута Ст. Дујаковић), Буразор, Мојовић (од 73. минута Поповић), Рунић, Јаничић, Леканић. Тренер: Дарко Војводић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ћетковић, Купрешак (од 46. минута Теодоровић), Бабић, Шаула, Куленовић, Босанчић, Марковић (од 86. минута Баштић), Билал, Кузмановић, Милановић, Малић (од 60. минута Петровић). Тренер: Зоран Ћургуз.