“Црвено-плавима” бод у дербију против Сарајева

Фудбалери Борца ремизирали су синоћ са Сарајевом резултатом 1:1 у дербију 6. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ, одиграном на Градском стадиону пред 7500 гледалаца. Захваљујући боду из синоћње утакмице, клуб из Платонове улице ће на репрезентативну паузу отићи као петопласирани тим елитног бх. такмичења са 10 бодова, колико имају и четвртопласирани Широки Бријег, први ривал црвено-плавих након двонедјељне паузе, али и шестопласирани Радник, са којим ће наш тим укрстити копља одмах након гостовања на Пецари.

Окршај Борца и Сарајева није понудио много шанси: виђена је опрезна и “тврда” игра и са једне и са друге стране, како се и очекивало, па смо у првом полувремену забиљежили само једну стопостотну и једну полуприлику за Борац. Играо се, наиме, 6. минут када је изведен корнер, одбрана Сарајева је за тренутак отклонила опасност испред свог гола, а лопта је у наставку акције стигла до Младена Веселиновића, који “хвата волеј” са ивице шеснаестерца, али шаље лопту неколико центиметара преко гола. У финишу првог дијела, у 42. минуту, на 18 метара од гола Сарајева капитен гостујућег тима Марко Михојевић фаулира Уроша Мирковића, слободан ударац извео је Бојан Пузигаћа, али погађа живи зид тима са Кошева.

У 52. минуту Сарајево долази до предности: изведен је корнер са десне стране, лопта је на супротној стативи стигла до горе споменутог Михојевића који ударцем главом матира Асмира Авдукића. Девет минута касније, умјесто Уроша Мирковића у игру је ушао Бојан Буразор, који је, у 68. минуту, могао да постигне гол сезоне који би иједан премијерлигашки играч тешко могао да надмаши: шутирао је некадашњи члан Рудар Приједора искоса са десне стране са удаљености од 30 метара, а чувар мреже гостију Бојан Павловић врховима прстију избацује лопту у корнер.

Споменута ситуација из 68. минута као да је била најава ерупције одушевљења која је услиједила у 76. минуту: Младен Веселиновић идеално је упослио Махира Карића који сјајно шутира са 15 метара од гола Сарајева и шаље лопту у горњи десни угао Павловићевог гола, постигавши свој дебитантски гол у црвено-плавом дресу у текућој сезони.

Нападао је Борац до краја сусрета, отворила се могућност да се у проесталих 15 минута стигне до потпуног преокрета и побједе, али конкретније и опасније ситуације пред Павловићевим голом није било.

У наредној утакмици, која се игра 10. септембра од 20 часова, Борац ће, како рекосмо, гостовати на Пецари екипи Широког Бријега. У тој утакмици шеф стручног штаба Жељко Врањеш неће моћи да рачуна на услуге Бојана Пузигаће, којем је синоћ показан трећи акумулирани жути картон. Два жута картона од почетка сезоне имају Синиша Дујаковић, Младен Веселиновић и Владан Даниловић, те су у опасности да пропусте наредни домаћи меч, који Борац игра 17. септембра против Радника.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:1 (0:0)

стријелци: 0:1 Михојевић (52.), 1:1 Карић (74.), стадион: Градски, гледалаца: 7500, судија: Горан Параџик (Љубушки), жути картони: Веселиновић, Пузигаћа, Кунић, Јаничић (Борац), Хоџић, Михојевић, Станојевић, Бекић, Рахмановић, Ахметовић (Сарајево).

БОРАЦ: Авдукић, Галешић, Пузигаћа, Радуловић (од 68. минута Кунић), Дујаковић, Распудић, Карић, Даниловић (од 90. минута Губерац), Јаничић, Веселиновић, Мирковић (од 61. минута Буразор). Тренер: Жељко Врањеш.

САРАЈЕВО: Павловић, Хоџић, Станојевић, Новаковић, Кузмановић (од 81. минута Велкоски), Сарић, Ахметовић (од 90. минута Мујакић), Рахмановић, Михојевић, Херић (од 72. минута Хебибовић), Бекић. Тренер: Зијад Швракић.