Футсал

”Црвено-плави” тријумфално кроз Соколац: Побједа футсалера Борца у дербију

Футсалери Борца савладали су на Сокоцу екипу Гласинца резултатом 4:6 у дербију трећег кола Прве лиге Републике Српске.

Да би са ”врућег” гостовања могли да однесу три бода, играчи Слободана Благојевића наговијестили су у првих 20 минута, након којих су имали три гола предности.

Погађали су Ристе Бјелић, Огњен Благојевић и Ђорђе Гаћеша, али су Сокочани драму у меч вратили у 36. минуту, када је поменути Бјелић затресао властиту мрежу за минималан заостатак (3:4).

Ипак, у претпосљедњем минуту, Слободан Ђукановић је поентирао за 3:5, потом у посљедњем Огњен Благојевић другим голом овјерио побједу, да би пораз домаћих ублажио Дејан Дебелногић.

У наредном колу, сљедећег викенда, наш тим ће угостити бијељински Радник.

ГЛАСИНАЦ – БОРАЦ

стријелци: 0:1 Бјелић (11.), 0:2 Благојевић (14.), 0:3 Гаћеша (19.), 1:3 Лукић (28.), 1:4 Батос (29.), 2:4 Милинковић (35.), 3:4 Бјелић (аутогол, 36.), 3:5 Ђукановић (39.), 3:6 Благојевић (40.), 4:6 Дебелногић (40.), дворана: на Сокоцу, гледалаца: 80, први судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), други судија: Зоран Сокнић (Источно Сарајево), трећи судија: Бојан Пејић (Соколац), жути картони: Ђерић (Соколац), Бјелић (Борац).

ГЛАСИНАЦ: Мирјанић, Дебелногић, Минић, Милинковић, Гашевић. Још су играли: Ђерић, Лукић, Гајић.

БОРАЦ: Благојевић, Ђукановић, Бјелић, Матијашевић, Гаћеша. Још су играли: Батос.

(борац-спорт, фото: КМФ Борац)