”Црвено-плави” ремизирали са Зрињским у блату Градског стадиона

Фудбалери Борца такмичење у регуларном дијелу Премијер лиге БиХ закључили су данашњим ремијем резултатом 1:1 са актуелним шампионом БиХ мостарским Зрињским. Изабраници Игора Јанковића у Лигу за опстанак, у којој ће се такмичити до половине маја и у којој ће одиграти још 10 утакмица, улазе са осме позиције (26 бодова), а у првом колу плеј-аута, предстојећег викенда, одмјериће снаге са претпосљедњим Челиком, који пред посљедњих 10 мечева на свом конту има 13 бодова, осам мање од тузланске Слободе која је ван “црвене зоне”.

Играчи у црвено-плавим дресовима одлично су стајали на, слободно се може рећи, мочварном стању терена током првих 45 минута. Јанковићев тим контролисао је игру и створио неколико шанси за постизање гола, а најбољу је у 20. минуту пропустио Махир Карић, који је поново, као и у дуелима са Радником и Крупом, погодио оквир гола; овог пута, лопти се на путу ка мрежи испријечила пречка.

У наставку сусрета водила се рововска битка по блату фудбалског здања у Платоновој улици, а шанси за гол није било све до 89. минута, када је наш тим стигао до вођства. Наиме, идеалан центаршут је са десне стране упутио Милош Чудић, а у шеснаестерцу гостију лопту је главом захватио Петар Кунић и матирао голмана Мостараца Ивана Трифковића, постигавши свој други гол у прољећном дијелу сезоне.

Када се чинило да ће црвено-плави срушити великог фаворита и забиљежити прву побједу у наставку сезоне, досуђен је, у првом минуту судијске надокнаде, слободан ударац за Зрињски скоро на половини терена. Исти је извео Перо Стојкић, лопта је путовала кроз казнени простор Борца, одскочила испред одбрамених играча нашег тима и обрела се иза леђа голмана Марка Саватовића.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Кунић (89.), 1:1 Стојкић (90+1.), стадион: Градски, гледалаца: 600, судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево), жути картони: – .

БОРАЦ: Саватовић, Бунић, Лучић, Ојданић, Карић, Кунић, Радуловић, Жеравица (од 64. минута Чудић), Даниловић (од 83. минута Дујаковић), Јаничић, Веселиновић (од 75. минута Маховић). Тренер: Игор Јанковић.

ЗРИЊСКИ: Трифковић, Галић, Баришић, Ханџић, Пезер, Стојкић, Тодоровић (од 69. минута Гржан), Хаирлаховић (од 63. минута Чирјак), Јаковљевић, Филиповић (од 74. минута Јовић), Билбија. Тренер: Блаж Слишковић.

(борац-спорт, фото: борац-спорт, видео: БХТ1)