Црвено-плави ремизирали са Слободом, Борчев Бјелорус погодио стативу у посљедњем нападу

Имали су рукометаши Борца прилику да у посљедњим секундама дуела са Слободом стигну до побједе, али су на крају морали да се задовоље ремијем (22:22).

У сјајном, али и ”тврдом” мечу у дворани Борик, у којем је највећа предност и на једној и на другој страни износила два гола, у јунака црвено-плавих могао је да израсте бјелоруски интернационалац Андреј Климаветс, који је у посљедњем нападу уздрмао стативу гола Тузлака.

У првих десетак минута меча, практично несавладив је био ветеран на голу црвено-плавих Небојша Граховац, одбранивши четири ударца гостујућих рукометаша, од чега један седмерац.

Ношени његовим одбрана, играчи Ирфана Смајлагића су у 10. минуту имали плус два (4:2), а предност су ”љубоморно” чували све до 25. минута, када је екипа коју предводи некадашњи играч, тренер и функционер Борца Мирко Микић први пут на мечу била у предности (9:10).

Деведесет секунди прије краја првог полувремена, било је плус два за гостујући тим (10:12), али је Борац до одласка на одмор успио да ту предност анулира и на одмор оде уз егал (12:12).

Уводних шест минута наставка припало је Борцу (15:13), гости су у наредна четири минута успјели то да надокнаде (16:16), а у преосталих 20-ак минута водила се битка ”гол за гол”, у којој је, већ смо рекли, Климавец могао донесе побједу Борцу, али је у посљедњим тренуцима био непрецизан.

Управо је Бјелорус у Борчевом табору био најистакнутији појединац са шест голова, док је у дресу Слободе одличан био Марио Павлак са девет.

Послије овог ремија (првог у сезони), Борац након непотпуног осмог кола заузима прво мјесто са 11 бодова, а у наредном колу биће на једном од најтежих гостовања, с обзиром на то да ће црвено-плави гостовати екипи Коњуха, која је одлично ушла у нову сезону (4-1-2).

(борац-спорт, фото: МОНДО)