”Црвено-плави” побједом отворили сезону

Фудбалери бањалучког Борца су побједом започели такмичење у Првој лиги Републике Српске пошто су на Градском стадиону, поготком Игора Аничића у 11. минуту, савладали бањалучки Жељезничар Спорт тим резултатом 1:0.

Изабраници Дарка Војводића, руку на срце, нису пружили претјерано квалитетну партију, али се, на крају, испоставило и да је једна лопта у мрежи иза Авдукићевих леђа била довољна за премијерни тријумф.

Утисак утакмице, поред гола Игора Аничића и побједе нашег тима, свакако је састав Жељезничара. Наиме, од 11 играча које је Зоран Ћургуз послао на терен, њих чак 9 је млађе од 21 године; “просјек су кварили” некадашњи чланови Борца Игор Кузмановић (1994.) и већ споменути Асмир Авдукић (1981.). На клупи је стратег гостију имао 6 фудбалера – свих 6 било је, такође, млађе од 21 године.

Борац је, како рекосмо, стигао до предности у 11. минуту: са десне стране је центрирао Александар Радуловић, а у шеснаестерцу гостију највиши је био некадашњи члан Зрињског који лако погађа мрежу гостију, који су 15 минута касније запријетили преко капитена Дејана Босанчића, чији врло добар покушај голман нашег тима Немања Тркуља успијева да заустави.

У 34. минуту Демир Јакуповић је прошао по десној страни те проиграо Сашу Кајкута, који шутира поред гола, да би исти играч, само 3 минута касније, након грешке одбране Жељезничара, оклијевао са ударцем, па је резултат остао непромијењен.

У 51. минуту у акцији су учествовали Кајкут, Радуловић и Аничић, међутим посљедњи не успијева погоди мету, седам минута касније лопту коју је искоса са лијеве стране упутио Ђорђе Ћосић Авдукић одбија у поље, док је посљедња шанса за гол виђена у 65. минуту, када је након центаршута Радуловића Кајкут, који се налазио на првој стативи, шутирао преко гола.

У другом колу фудбалери Борца ће поново бити домаћини и то екипи Текстилца, која је у првом колу, на стадиону у Дервенти, поражена од Козаре резултатом 0:1, док ће Жељезничар Спорт тим на свом стадиону угостити мркоњићку Слободу, која је у источном Сарајеву поражена од Славије резултатом 3:1.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ 1:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Аничић (11.), стадион: Градски, гледалаца: 900, судија: Стојан Вукота (Градишка), жути картони: Аничић, Жеравица, Радуловић (Борац), Босанчић, Кнежевић, Бабић, Шаула (Жељезничар)

БОРАЦ: Тркуља, Бајић, Јакуповић (од 70. минута Мојовић), Кајкут (од 84. минута Ст. Дујаковић), Радуловић, Ћосић, Жеравица, Даниловић, Буразор, Мазић, Аничић (од 90. минута Шикањић). Тренер: Дарко Војводић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Авдукић, Чолић, Кнежевић, Ружичић (од 46. минута Теодоровић), Босанчић, Марковић, Гвозденовић, Јовандић, Бабић, Остојић (од 71.  минута Шаула), Кузмановић. Тренер: Зоран Ћургуз.