Кошаркаши ОКК Борац елиминисани су из даљег такмичења у Купу Републике Српске након што су вечерас у Мркоњић Граду, у четвртфиналном дуелу, поражени од домаће Младости, члана Лиге БиХ, резултатом 98:52. Изабраници Бојана Божића након пораза у Арени Комерцијалне банке поново се окрећу обавезама у Првој лиги Републике Српске, у склопу које ће до краја 2016. године одиграти још три утакмице.
Екипа коју са клупе предводи Горан Сладојевић оправдала је улогу фаворита у дуелу са Бањалучанима; већ у првој четвртини Мркоњићани су стекли двоцифрену предност коју су, како је меч одмицао, само повећавали до коначних 98:52. У домаћем саставу пет кошаркаша је постигло двоцифрен број поена а предњачио је Филип Патковић са 19. У црвено-плавом табору 15 поена је постигао Мирза Тодоровац, док је други стријелац екипе био Небојша Николић са 12 поена.
Наредну утакмицу кошаркаши ОКК Борац одиграће у суботу од 19 часова у Источном Сарајеву против Славије, у оквиру деветог кола прволигашког такмичења.
МЛАДОСТ – ОКК БОРАЦ 98:52 (27:13, 25:11, 20:10, 26:18)
дворана: Арена Комерцијалне банке, гледалаца: 100, судије: Саша Бабић, Славен Ваван и Миа Дојчиновић.
МЛАДОСТ: Станојевић 10, Антић 18, Љубоја 2, Милошевић 10, Патковић 19, Иветић 14, Јотић 9, Срдић, Нишавић 11, Алексић 5. Тренер: Горан Сладојевић.
ОКК БОРАЦ: Драгичевић 2, Ковачевић 3, Раца 5, Николић 12, Тодоровац 15, Манојловић, Сувара 2, Барбарез 2, Ћулум 6, Пејић 5, Самарџић. Тренер: Бојан Божић.



















